На Радивилівщині рятуватимуть “Голгофу”

Картина Івана Їжакевича «Голгофа», що розміщена на фасаді Георгіївської церкви Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» у селі Пляшева Радивилівського району на Рівненщині, потребує термінової реставрації. Для цього у Рівненській ОДА була скликана нарада за участю музейників, архітекторів та художників.

Як розповів художник Ярослав Марчук, поверхня живопису зазнає деструктивних змін. Вже 53 відсотки картини повністю втрачені, а це близько 30 квадратів. Тому питання реставрації є невідкладним, інакше можна втратити картину.

Була пропозиція забрати живопис з фасаду церкви та частинами перенести його у закрите приміщення, де він не зазнаватиме подальшого впливу природних факторів, а також тимчасово розмістити картину у бальній залі Дубенського замку та реставрувати там. На місці живопису митці радять створити його копію – мозаїку, проте це є наступним завданням. А поки працюватимуть над організацією реставраційних робіт, до яких хочуть залучити львівських фахівців. (“Голос України”, 10.05.2018).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

2 коментарі

  1. Олександр сказав:

    Доброго дня. Виправіть помилку: не Лубенського замку, а Дубенського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.