На срібній монеті в € 20 буде портрет Миколи Радзивілла Чорного, першого власника Радивилова

Стало відомо, як виглядатиме перша колекційна євромонета Литви. В оголошеному Центробанком конкурсі графічних проектів на її створення перше місце зайняли роботи Людаса Парульскіса. Їх уже затвердило правління Центробанку, повідомляє ru.DELFI.lt. У першому кварталі 2015 року в обороті з’явиться золота монета в 50 євро, вона буде присвячена карбуванню Великого Князівства Литовського. Також затверджено результати конкурсу на створення срібної монети вартістю в 20 євро, вона присвячена 500-річчю з дня народження Миколи Радзивілла Чорного. Ця монета також з’явиться в першому кварталі наступного року.

Микола Радзивілл Чорний у 1549 році брав участь у бойових діях проти татар на Волині, після чого отримав посаду канцлера Великого князівства Литовського. Керував Литвинським загоном при перемозі над російськими військами в битві при Чашниках.

Мав чималі маєтки й на території сучасної України: зокрема, володів містом Радивилів, а в Олиці на Волині його коштом був збудований замок (за іншою версією – почав будуватись близько 1564 року). Для зміцнення обороноздатності у 1555 р., за дорученням короля, наказав почати зводити дерев’яний замок у Борисові. У Радивилові мали на меті до 450-річчя міста встановити пам’ятний знак Миколі Радзивіллу Чорному, однак політична ситуація в країні змусила відкласти здійснення задуму на невизначений строк.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Степан сказав:

    А нам приємно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.