Набувають чинності більш суворі правила карантину

В Україні з понеділка, 6 квітня, набувають чинності нові, значно суворіші правила карантину, затверджені постановою №211 Кабінету міністрів у зв’язку з поширенням у країні коронавірусної інфекції.

Нові правила передбачають чимало обмежень і заборон, зокрема, на вихід з дому, прогулянки в парках, вигул домашніх тварин тощо.

-Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

-Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

-Чи можна ходити по вулиці без маски?

У постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі. Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення (державні установи, медичні установи, під’їзди), а також парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту та інше). Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у Києві до громадських місць відносено також зупинки громадського транспорту та 50-метрову зону навколо них; церкви та 50-метрову зону навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки тощо.

-Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? 

-Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

-Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?

-Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

-Чи закривають церкви на період карантину?

-Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Влада закликає всіх українців залишатися вдома на період карантину.

-Хто контролюватиме дотримання заходів карантину?

-Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

-Чи можна ходити по вулиці втрьох?

-Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей, незалежно від їх кількості.

-У якому випадку людям, старшим 60 років, можна тепер виходити на вулицю?

-Люди, старші 60 років, поки що мають сидіти вдома. Вони належать до групи підвищеного ризику, відтак – потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

-А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? 

-Люди, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19), та ті, про яких немає кому подбати, можуть відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше 2 кілометрів від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися маскового режиму. Окрім того, уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

-Чи можна буде гуляти навколо будинку?

-Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

 -Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям, молодшим 14 років, виходити самим на вулицю?

-Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. У постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але навіть територія навколо вашого будинку може підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

-Чи можна ходити в парк чи сквер? 

-Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

-Як тепер вигулювати домашніх тварин? 

-Як і раніше, ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж двом людям. Вигул домашніх тварин у парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

 -Коли діти знову підуть у школу?

-Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.

-Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!

Ще трохи важливої інформації.

Вченим вдалося з’ясувати, що “період напіврозпаду” нового коронавірусу найдовше триває на поверхнях сталі, пластику та картону. Як з’ясувалося, найдовше вірус утримується на пластику – до 72 годин (три доби). Близько 50 годин він може прожити на сталі, 20 годин – на картоні і 4 години – на міді. До пластику належать усі пластмасові вироби, зокрема, й корпуси телефонів, смартфонів, целофанові кульки і торби, пляшки з напоями і олією. Усе це треба ретельно обробляти антисептиками (спиртовими, хлорованими розчинами) або не використовувати три доби після контакту цих пластикових предметів із можливими вірусоносіми.

(Для Радивилів.info – за публікаціями в соцмережах).

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.