Національний заповідник «Поле Берестецької битви» став учасником Всеукраїнського фестивалю

Пляшева, заповідникУ місті Галич Івано-Франківської області відбувся Перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль «Давній Галич» збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять», який проходив у Національному заповіднику «Давній Галич». Фестиваль став унікальним явищем для України, оскільки його метою були популяризація культурної спадщини українського народу та прагнення об’єднати всі історико-культурні заповідники від Сходу до Заходу та від Півдня до Півночі України в єдиній думці: «Єдина країна», «Единая страна»!

Завданням фестивалю було привернення уваги ЗМІ, громадян України, туроператорів, іноземних туристів до культурної спадщини України, налагодження та розширення партнерства між заповідниками України, обмін досвідом. У ході фестивалю відбувся творчий діалог-семінар, присвячений підвищенню професійного рівня працівників заповідників для роботи з відвідувачами на тему: «Популяризація культурної спадщини України у роботі з різними цільовими аудиторіями».

Учасники фестивалю мали можливість оглянути архітектурні пам’ятки княжого Галича, зокрема – церкву Успіння Пресвятої Богородиці ХVІІ ст., фундамент Успенського собору ХІІ ст., Галичину могилу, храм Св. Пантелеймона ХІІ ст., побувати в музеї історії Галича та музеї етнографії. Цікавою несподіванкою для учасників та гостей свята стала презентація виставки експоната «Меч князя Святослава» з фондів Національного заповідника «Хортиця».

Під час фестивалю 16-17 травня 2015 року свою музейно-туристичну діяльність презентували ряд історико-культурних заповідників України: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», Національний заповідник «Хортиця», Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», Національний заповідник «Замки Тернопілля», Державний історико-культурний заповідник «Самчики», Державний історико-культурний заповідник в м. Белзі, Державний історико-культурний заповідник «Тустань», Державний історико-культурний заповідник в м. Бережанах, Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник, Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник та ін.

Серед них свою діяльність презентував і Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецькоїбитви» – історична перлина нашого краю, яка знаходиться в селі Пляшева Радивилівського району Рівненської області.

До складу делегації Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» увійшли виконуючий обов’язки генерального директора Галабуз Л.С., завідувач відділом охорони пам’яток історії та культури Ткачук Я.Й. та науковий співробітник відділу історії Берестецької битви Скруха С.А. З метою популяризації діяльності НІМЗ «Поле Берестецької битви», до уваги аудиторії було запропоновано виставку, до якої увійшли роздаткові презентаційні матеріали про заповідник та його музейно-туристичні послуги (буклети, путівники, значки), наукова та художня література: монографії археолога І.Свєшнікова «Битва під Берестечком» (2008), путівник І.Свєшнікова та А. Мізерного «Поле Берестецької битви» (2010), книга В.Рожка, В.Пришляка та П.Лотоцького «Національний пантеон «Козацькі могили» (2003), авторські світлини та фотоальбоми рівненського фотохудожника А.Мізерного «Козацькі могили» (2011) та «Свято-Георгіївський храм-пам’ятник» (2014), збірки поезій Світлани Скрухи «Під містечком Берестечком» (2011) та аудіодиски «Під містечком Берестечком» (2012). Епіграфом до виставки стали слова: «Ніякою зброєю не стерти слави тих, хто вмер за свій народ!», актуальність і співзвучність яких з сьогоденням були особливо зрозумілими і близькими всім глядачам.

Символічне значення на виставці мала вишита бісером картина «Козацькі могили» (автор Скруха С.А.), оздоблена жовто-синіми стрічками та червоними маками. Перлиною виставки стали вишивки: портрет Т.Г.Шевченка з віршем «Ой чого ти почорніло…», вишиті гладдю рушники зі словами «Слава Україні! Козакам слава!» Під час проведення «круглого столу» та презентації діяльності Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» у доповіді Галабуза Л.С. йшлося про проблеми та перспективи розвитку заповідника та особливе значення Козацьких могил у національно-патріотичному вихованні молодих поколінь та духовному житті української нації.

Пляшева - Галич Пляшева - ГаличСвітлана Скруха, науковий співробітник Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», с.Пляшева. (З пошти Радивилів.info).

 

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.