Над Радивиловом буде сонячне затемнення

Хтось іронічно усміхнеться: над Радивиловом? Звісно, не тільки над Радивиловом. Але попереднє затемнення Сонця нам вдалося спостерігати давненько – 1999 року, 11 серпня.

Пам’ятається, як люди шукали сонцезахисні окуляри, закіпчували звичайні уламки скла, щобсонячне затемнення краще спостерігати це не таке вже й звичне явище. Для Угорщини, Румунії, Болгарії, Великобританії, Франції, Німеччини, Австрії та країн Бенілюксу це затемнення бачилося як повне, нам же довелося задовольнитися явищем часткового, хоч і доволі значного затемнення – десь відсотків під 90. Слід зазначити, що попереднє повне затемнення Сонця радивилівці могли бачити аж у 1954 році, 30 червня, – воно тривало 2 хвилини 39 секунд. А наступне повне затемнення Сонця в наших краях можна буде побачити аж у 2026 році.

Так що цьогорічне затемнення Сонця, якщо тільки день не видасться хмарним, авжеж не залишиться без особливої уваги. Навіть при наявності хмар настання ночі серед дня (на 2 хвилини 47 секунд) не залишиться непоміченим. Ми зможемо спостерігати часткове сонячне затемнення 20 березня 2015 року, цей день припадає на п’ятницю. Нинішнього року в нас буде видно й місячне затемнення 28 вересня.

Взагалі-то впродовж року Земна куля, якщо можна так висловитися, спостерігає від 2 до 5 затемнень Сонця – певна річ, тінь проходить по якійсь незначній частині планети. Адже, згідно зі спостереженнями астрономів, у кожному конкретному місці повне затемнення Сонця може мати місце в середньому один-однісінький раз на 370 років! Але це в середньому. Як сказано раніше, конкретно в нас після 1954 року повне затемнення буде в 2026 році, тобто всього-на-всього через 72 роки! Спрогнозувати ці явища навіть на тисячі років для спеціалістів зовсім не важко, бо ж вони, затемнення, повторюються з послідовною періодичністю.

Чи впливають затемнення на наше самопочуття? – задалося запитанням видання Радивилів.info.

Лікарі кажуть, що так, це справді може позначитися на нашому самопочутті, незалежно від стану здоров’я. Явище, зрозуміло, природне й повторюване, але вплив його на нашу поведінку та самопочуття можемо відчувати ще за два тижні до затемнення. Метеозалежні люди повинні в першу чергу взяти це до відома.

Коли настають сонячні та місячні затемнення, а також упродовж тижня після цього астрологи не радять започатковувати важливі справи, здійснювати хірургічні операції та фінансові оборудки, укладати шлюби. Ось таке-то воно, затемнення.

Над Радивиловом буде сонячне затемнення

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

2 коментарі

  1. Анонім сказав:

    Кaнешно це круто!!!:-)

  1. Березень 18, 2015

    […] під дещо претензійним заголовком «Над Радивиловом буде сонячне затемнення» в Радивилів.info з’явилася ще 9 січня 2015 року. А тепер […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.