Надходить час для традиційної Шевченківської естафети

Скуштувати страви, описані у творах Тараса Шевченка, зможуть у березні рівняни. В одному з ресторанів Рівного 9 березня проведуть дегустацію в рамках проєкту «Гастроспадщина Рівненщини». Це лише один із заходів, запланованих до Шевченківських днів.

Розпочнеться все 3 березня в Корці естафетою «Дорогами поета», повідомили в Рівненській обласній адміністрації. Вона проходить на Рівненщині місцями, де в 1846 році побував Тарас Шевченко – а це Радивилівщина (Козинська громада), Дубенщина, Здолбунівщина, Острожчина, Гощанщина та Кореччина.

Після цього в Рівному проведуть обласний конкурс читців-аматорів та мистецький вечір із читаннями Кобзаря. 10 березня, на завершення Шевченківських днів, у Рівному нагородять переможців обласного туру Всеукраїнського учнівського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої».

А, наприклад, 2016 року передача Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині» відбулася з міста Корець – місту Радивилів. Ще 29 травня 2016 року в селі Пустоіванному (тоді Радивилівського району) відбулося відкриття пам’ятного знака біля Шевченкового джерела. Слід зазначити, що стартувала ця естафетна традиція вже далекого 1989 року – саме в селі Пустоіванне (тоді Червоноармійського, а нині Дубенського району), біля Шевченківської криниці, з ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України і її тодішнього керівника, прозаїка та поета Євгена Шморгуна. Тоді естафета носила назву «В сім’ї вольній, новій». Тепер одна з країн колишньої «сім’ї» – Росія взяла на себе роль світового агресора, загрожує війною не тільки Україні, а й сусіднім державам.

Вибір місця започаткування естафети був зумовлений переказами про те, що Тарас Шевченко восени 1846 року побував у селі Пустоіванному, повертаючись після перебування в Почаєві та прямуючи до місця Берестецької битви 1651 року, якій, як відомо, присвятив вірш «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?..» Мета заходу залишається незмінною – популяризація творчості Великого Кобзаря, утвердження національної гідності українців, зміцнення їх готовності захищати незалежність України.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.