Надія Мельник наближає історію до людей
Хочу розповісти про неординарну особистість – Надію Андріївну Мельник із села Хотина.
ЇЇ трудова діяльність пов’язана з Рівненщиною. У молоді роки вона працювала в’язальницею на Дубенській трикотажній фабриці. Потім – вихователькою в дитячому садку, завідувачкою бібліотеки у її рідному селі Хотині. А в останні роки перед виходом на заслужений відпочинок була соціальним працівником з обслуговування одиноких пенсіонерів.
Надія Андріївна – відомий в окрузі краєзнавець з багаторічним стажем. Завдяки підтримці громади та небайдужих людей у 2012 році було здійснено видання її книги «Святі місця землі моєї…» про село Хотин. В основу дослідження лягли матеріали місцевого Свято-Покровського храму, відомості з архівів різних міст країни.
А найбільшою гордістю Надії Мельник став створений нею у власній садибі краєзнавчий музей з унікальними старовинними експонатами.
Коли п’ять років тому відзначали 100-річчя від дня народження вченого, знаного археолога, дослідника Берестецької битви Ігоря Свєшнікова, чимало зусиль пані Надія доклала для впорядкування ділянки на місці колишньої родинної садиби Свєшнікових: було встановлено пам’ятний знак і висаджено парк, який носить ім’я славного українця.
Рідко яке село має власні герб, прапор і гімн. А ось у Хотина вони є. Одним з авторів проектів герба і прапора стала депутатка місцевої ради Надія Мельник, а слова і музику до гімну написав відомий дубенський поет Микола Тимчак.
Нещодавно краєзнавиця випустила свою нову книжку «Гоноратка та її околиці з глибини віків», присвячену невеличкому сусідньому селу. Праця містить цікаві матеріали про історико-географічні особливості поселення, про стародавні вали і кургани цієї місцевості, зібрано перекази й легенди, сільські пісні, описано забавлянки, систематизовано відомості про утвердження релігійних громад різних конфесій, у книзі – чимало цікавого про відомих вихідців із Гоноратки, про старовинні тутешні роди, викладено також спостереження з топоміміки та ономастики.
Ось на таких чудових, відданих своєму краю людях тримається і культурно та духовно розвивається наша українська земля.
Анатолій Тимошейко, член Національної спілки журналістів України.
Фото Володимира Ящука.
Доброго дня! Вносимо поправки в дану статтю.Книга Надії Мельник “Святі місця землі моєї…» про село Хотин видана завдячуючи працівникам районної бібліотеки, які в 2012 році взяли участь в написанні проекту “Сприяння краєзнавчій роботі на Радивилівщині» на конкурс міні – грантів фонду Данила Корилкевича “Любіть Україну “з метою допомогти пані Надії видати дану книгу, а не завдяки підтримці громади та небайдужих людей. Саме завдячуючи бібліотеці було видано 150 прим. книг на суму 4000 грн. та проведено презентацію даної книги за участю автора.
А хіба участь бібліотечних працівників у виданні книги не включає їх до числа згаданих НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ? Отже, йдеться лише про доповнення і уточнення. )))