Надія Мельник наближає історію до людей

Хочу розповісти про неординарну особистість – Надію Андріївну Мельник із села Хотина.

ЇЇ трудова діяльність пов’язана з Рівненщиною. У молоді роки вона працювала в’язальницею на Дубенській трикотажній фабриці. Потім – вихователькою в дитячому садку, завідувачкою бібліотеки у її рідному селі Хотині. А в останні роки перед виходом на заслужений відпочинок була соціальним працівником з обслуговування одиноких пенсіонерів.

Надія Андріївна – відомий в окрузі краєзнавець з багаторічним стажем. Завдяки підтримці громади та небайдужих людей у 2012 році було здійснено видання її книги «Святі місця землі моєї…» про село Хотин. В основу дослідження лягли матеріали місцевого Свято-Покровського храму, відомості з архівів різних міст країни.

А найбільшою гордістю Надії Мельник став створений нею у власній садибі краєзнавчий музей з унікальними старовинними експонатами.

Коли п’ять років тому відзначали 100-річчя від дня народження вченого, знаного археолога, дослідника Берестецької битви Ігоря Свєшнікова, чимало зусиль пані Надія доклала для впорядкування ділянки на місці колишньої родинної садиби Свєшнікових: було встановлено пам’ятний знак і висаджено парк, який носить ім’я славного українця.

Рідко яке село має власні герб, прапор і гімн. А ось у Хотина вони є. Одним з авторів проектів герба і прапора стала депутатка місцевої ради Надія Мельник, а слова і музику до гімну написав відомий дубенський поет Микола Тимчак.

Нещодавно краєзнавиця випустила свою нову книжку «Гоноратка та її околиці з глибини віків», присвячену невеличкому сусідньому селу. Праця містить цікаві матеріали про історико-географічні особливості поселення, про стародавні вали і кургани цієї місцевості, зібрано перекази й легенди, сільські пісні, описано забавлянки, систематизовано відомості про утвердження релігійних громад різних конфесій, у книзі – чимало цікавого про відомих вихідців із Гоноратки, про старовинні тутешні роди, викладено також спостереження з топоміміки та ономастики.

Ось на таких чудових, відданих своєму краю людях тримається і культурно та духовно розвивається наша українська земля.

Анатолій Тимошейко, член Національної спілки журналістів України.

Фото Володимира Ящука.

Мельник Надія Андріївна, село Хотин, Радивилів

Надія МельникМельник Надія Андріївна, ХотинНадія Мельник, Хотин, Гоноратка

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

2 коментарі

  1. бібліотека сказав:

    Доброго дня! Вносимо поправки в дану статтю.Книга Надії Мельник “Святі місця землі моєї…» про село Хотин видана завдячуючи працівникам районної бібліотеки, які в 2012 році взяли участь в написанні проекту “Сприяння краєзнавчій роботі на Радивилівщині» на конкурс міні – грантів фонду Данила Корилкевича “Любіть Україну “з метою допомогти пані Надії видати дану книгу, а не завдяки підтримці громади та небайдужих людей. Саме завдячуючи бібліотеці було видано 150 прим. книг на суму 4000 грн. та проведено презентацію даної книги за участю автора.

    • Редактор сказав:

      А хіба участь бібліотечних працівників у виданні книги не включає їх до числа згаданих НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ? Отже, йдеться лише про доповнення і уточнення. )))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.