Народний депутат – про об’єднані громади і їх роль
У вівторок, у День Конституції України, народний депутат України Олександр Дехтярчук у Радивилові, в райдержадміністрації, зустрівся з представниками радивилівських ЗМІ. Насамперед поінформував, що згідно з відповідною постановою уряду на потреби Рівненщини виділено 25 млн. гривень, з яких 2,5 млн. – для Радивилова. Затим зазначив, що продовжує працювати в плані законодавчого забезпечення децентралізації, зареєстрував законопроект про сільського старосту, поділився думками з цього приводу, – про роль цього посадовця в життєдіяльності села і про те, хто зможе претендувати на цю посаду.
Характеризуючи роботу Верховної Ради, О.Дехтярчук самокритично визнав, що парламент не оправдовує сподівання народу, через це попросив вибачення у виборців округу. А все через те, що серед народних депутатів (у більшості фракцій) є чимало діячів часів Кучми і Януковича. Вони мають відійти у минуле. Олігархи мають відійти від управляння державою, не повинні впливати на парламент. У Верховну Раду мають прийти нові, молоді люди.
Змін зверху не варто чекати, треба робити зміни знизу, і вони будуть ефективні, наголосив народний депутат. Як приклад, навів створення об’єднаних територіальних громад. З нового року вони переконаються в цьому… фінансовими наповненнями бюджету. А ще новостворені громади отримають так звані «підйомні» кошти, які зможуть використати на реалізацію місцевих програм соціально-економічного розвитку.
Наголосивши, що він є прихильником децентралізації і створення самодостатніх територіальних громад, О.Дехтярчук відзначив, що виступає не просто проти укрупнення районів, а проти районів як територіально-адміністративних одиниць. Об’єднанні територіальні громади складатимуть регіон (область).
Також народний депутат висловився щодо майбутнього освіти і медицини в умовах децентралізації. Децентралізація не означає скорочення шкіл. Вирішальне слово тут за громадами… Вони мають розробити і затвердити стратегію свого розвитку і працювати над її реалізацією. Щодо медицини. Первинна медична допомога, за словами О.Дехтярчука, буде – як вареник у маслі. Вторинна, лікарні, фінансуватимуться з обласного бюджету. Причому не за кількістю ліжко-місць, а за кількістю наданих послуг. Спеціалізовані медичні центри залишаться і надаватимуть і надалі кваліфіковану медичну допомогу громадянам.
У ході зустрічі народного депутата України з журналістами йшлося й про інші аспекти життєдіяльності місцевої громади і держави загалом.
Василь СЕМЕРЕНКО.
Об’єднання громад триває, наступникам вже не так страшно, як першопроходьцям, бо різні інституції, зокрема DESPRO, принаймні думають про навчання, консультування та правову допомогу для їх лідерів. Відеолекції з різних важливих питань можна подивитись тут:
http://decentralization.gov.ua/video/category/tag/lectures
Якщо ви самі живете в об’єднаній громаді, або може хтось з ваших друзів живе в об’єднаній громаді чи такій, що збирається добровільно об’єднуватися – можливо їм знадобиться правова допомога, ось корисне посилання:
http://despro.org.ua/otg/
Найбільш часто вживані запитання і відповіді для голів ОТГ!
http://despro.org.ua/upload/medialibrary/OTG_Frequently%20asked%20questions%20%281%29.pdf