Народний депутат – про об’єднані громади і їх роль

У вівторок, у День Конституції України, народний депутат України Олександр Дехтярчук у Радивилові, в райдержадміністрації, зустрівся з представниками радивилівських ЗМІ. Насамперед поінформував, що згідно з відповідною постановою уряду на потреби Рівненщини виділено 25 млн. гривень, з яких 2,5  млн. – для Радивилова. Затим зазначив, що продовжує працювати в плані законодавчого забезпечення децентралізації, зареєстрував законопроект про сільського старосту, поділився думками з цього приводу, – про роль цього посадовця в життєдіяльності села і про те, хто зможе претендувати на цю посаду.

Радивилів, О.ДехтярчукХарактеризуючи роботу Верховної Ради, О.Дехтярчук самокритично визнав, що парламент не оправдовує сподівання народу, через це попросив вибачення у виборців округу. А все через те, що серед народних депутатів (у більшості фракцій) є чимало діячів часів Кучми і Януковича. Вони мають відійти у минуле. Олігархи мають відійти від управляння державою, не повинні впливати на парламент. У Верховну Раду мають прийти нові, молоді люди.

Змін зверху не варто чекати, треба робити зміни знизу, і вони будуть ефективні, наголосив народний депутат. Як приклад, навів створення об’єднаних територіальних громад. З нового року вони переконаються в цьому… фінансовими наповненнями бюджету. А ще новостворені громади отримають так звані «підйомні» кошти, які зможуть використати на реалізацію місцевих програм соціально-економічного розвитку.

Наголосивши, що він є прихильником децентралізації і створення самодостатніх територіальних  громад, О.Дехтярчук відзначив, що виступає не просто проти укрупнення районів, а проти районів як територіально-адміністративних одиниць. Об’єднанні територіальні громади складатимуть регіон (область).

Також народний депутат висловився щодо майбутнього освіти і медицини в умовах децентралізації. Децентралізація не означає скорочення шкіл. Вирішальне слово тут за громадами… Вони мають розробити і затвердити стратегію свого розвитку і працювати над її реалізацією. Щодо медицини. Первинна медична допомога, за словами О.Дехтярчука, буде – як вареник у маслі. Вторинна, лікарні, фінансуватимуться з обласного бюджету. Причому не за кількістю ліжко-місць, а за кількістю наданих послуг. Спеціалізовані медичні центри залишаться і надаватимуть і надалі кваліфіковану медичну допомогу громадянам.

У ході зустрічі народного депутата України з журналістами йшлося й про інші аспекти життєдіяльності місцевої громади і держави загалом.

Василь СЕМЕРЕНКО.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

3 коментарі

 1. axab сказав:

  Об’єднання громад триває, наступникам вже не так страшно, як першопроходьцям, бо різні інституції, зокрема DESPRO, принаймні думають про навчання, консультування та правову допомогу для їх лідерів. Відеолекції з різних важливих питань можна подивитись тут:
  http://decentralization.gov.ua/video/category/tag/lectures

 2. azimov сказав:

  Якщо ви самі живете в об’єднаній громаді, або може хтось з ваших друзів живе в об’єднаній громаді чи такій, що збирається добровільно об’єднуватися – можливо їм знадобиться правова допомога, ось корисне посилання:
  http://despro.org.ua/otg/

 3. axab сказав:

  Найбільш часто вживані запитання і відповіді для голів ОТГ!
  http://despro.org.ua/upload/medialibrary/OTG_Frequently%20asked%20questions%20%281%29.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.