«Наші кандидати – люди конкретних справ»

На запитання журналіста відповідає Анатолій Іванович Грисюк, кандидат у депутати Рівненської обласної ради. 

Довідка. Народився 24  квітня 1959 року на Волині. Закінчив Луцький державний педагогічний інститут. З 1979 по 1981 рік працював учителем Крупецької середньої школи. З 1981 по 1989 рік очолював районний комітет по фізичній культурі і спорту Червоноармійського райвиконкому (1982 – 1983 рр. – служба в армії). З 1989 по 1991 рік – робота в райвиконкомі. З 1992 по 1996 рік працював начальником відділу овочесушильно-консервного заводу. З 1996 по 2013 рік – директор ТзОВ «Радивилівмолоко». 2013 рік  –  голова Радивилівської районної державної адміністрації. Нині – виконавчий директор ТзОВ «Радивилівмолоко». Проживає в м.Радивилові. Одружений. Має двох дітей.

– Анатолію Івановичу, що покликало вас знову у владу?

– Ще півтора року тому я працював у владі як голова Радивилівської райдержадміністрації. Брав участь у вирішенні питань економічного, політичного життя, вникав у соціальні проблеми. Після Революції Гідності та зміни влади я повернувся на своє підприємство, повернувся до добре знаних справ. Але зустрічі з людьми району, керівниками підприємств, організацій та установ, ті починання, за які ми взялися, коли працював в адміністрації, той колектив однодумців, який сформувався, – все це дало підставу вважати, що саме такі ініціативні люди повинні прийти до влади в ході наступних виборів до місцевих рад.

Анатолій Грисюк (справа) і архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Анатолій Грисюк (справа) і архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

У першу чергу нас цікавить, яким буде депутатський корпус районної ради. Тут повинні бути люди, які вміють конструктивно, по-діловому підходити до вирішення проблем. Зрозуміло, на рівні району вирішується далеко не все, але в тому, що і як можна вирішити, має проявлятися наполегливість, послідовність. Не потрібні сварки, закулісні ігри, амбіції, меркантильні наміри, все має робитися відкрито і гласно. Того, хто не згодний з думкою більшості, слід сприймати як повноцінного політичного гравця, позиція кожного на сесії ради повинна мати значення. Працюючи в інтересах своїх виборців, ми знаходитимемо їх розуміння та підтримку. Необхідна депутатові й підтримка керівників підприємств, бізнесменів. Ми повинні потурбуватися про розвиток малого бізнесу, бо коли він матиме умови для повноцінної діяльності, не відчуватиме адміністративного втручання, це впливатиме на наповнення бюджету, а значить – і на можливості вирішення тих чи інших питань. Йдеться, можна сказати, про фундамент для всього нашого життя.

Я дав згоду балотуватися в обласну раду. Оскільки цього разу виборів від мажоритарних округів нема, а можна йти на вибори лише від партій, я за пропозицією колег зупинив свій вибір на політичній партії  «КОНКРЕТНИХ СПРАВ». Це партія не провладна, але разом з тим і не опозиційна.

І усвідомлюю, що на першому плані повинні бути питання економіки. А це – і надходження податків, і створення нових робочих місць, і забезпечення умов для зростання заробітної плати. Над цим я працював і, в разі обрання депутатом, працюватиму в раді. Так розуміють своє головне завдання і мої партнери, які балотуються депутатами в районну, міську і сільські ради.

– Хто вони, представники вашої політичної сили?

– У партійному списку кандидатів – люди, які дійсно займаються не політиканством, а конкретними справами, ділом доводять своє бажання бачити Україну економічно міцною державою. У районну раду виставлені наші кандидати, які користуються авторитетом і мають шанс на підтримку виборців. Наприклад,  у районну раду балотуються такі керівники і спеціалісти, як Юрій Вишніцький, Оксана Чупіна, Олександр Пастух, Інна Ляхович, Сергій Додь, Юрій Джунь, Іван Школяр, Віталій Грушецький, є серед наших кандидатів представники духовенства з Михайлівки, Срібного, є керівники середньої ланки, а взагалі представлені десятки професій.

– Наведіть, будь ласка, конкретні приклади: якими проблемами займатиметеся в першу чергу?

– Хочеться, щоб ті кошти, якими розпоряджається відповідна рада, використовувалися з максимальною користю для населення, без недалекоглядного, як мовиться, перетягування ковдри на себе. Скажімо, бюджетні витрати на освіту розраховуються від числа дітей у навчально-освітньому закладі. Школу на 30-40 дітей з нашим станом економіки ніяк не вдасться забезпечити всім необхідним на рівні інших навчальних закладів. Можливо, й справді дешевше купити автобус для підвезення дітей до більшої школи, ніж утримувати малочисельну. Я трохи бував за кордоном, цікавився там станом справ, і коли ми поволі йдемо тим шляхом, який уже здолали європейські країни та США, то повинні навчитися витрачати кошти раціонально.

Конкретний приклад. У Жовтневому в повній середній школі навчаються 50 дітей. Школа велика, взимку там холодно. Можна б підвозити учнів до Рудня-Почаївської школи, яка хоч і заповнена недостатньо, все ж утримується в набагато кращому стані. Зрозуміло, постає проблема збереження кадрів. Підвезення автобусом учнів – знову-таки, зовсім не те саме, що коли схотів, тоді й пішов на урок. А надіятися, що колись будуть гроші і ми все налагодимо, – це не реалістичний підхід. Ясна річ, усі такого роду рішення треба приймати з урахуванням думки громади. Однак думка має базуватися на точних розрахунках, як то кажуть, з ручкою і блокнотом у руках.

Серйозних змін потребує і медична галузь. Сьогодні ми за звичкою вважаємо медичне обслуговування безкоштовним, але насправді воно вже на дві третини платне. І якщо так, то під це слід підвести законодавчу базу. Але подбати й про соціальну медицину для неімущих. В обласній раді закони не творять, а от раціональну структуру медичного обслуговування продумують.

Питання робочого місця сьогодні – це людські долі. Тому до всього треба йти не наскоком, а послідовно, планово, без будь-яких ілюзій, що бюджетні гроші з’являться як манна небесна.

Уже тепер, коли не був керівником району, до мене звернулися лікарі, і ми допомогли в ремонті  – і травматологічне відділення перенесено на 3-й поверх, за нашим сприянням гарно облаштовані перев’язувальний і гіпсувальний кабінети. Просять ще допомогти в ремонті тих приміщень, де було травматологічне відділення. Там буде інфекційне. Бо приміщення інфекційного відділення саме життя примусило передати під оренду відновленому райвійськкомату. Адже це кошти на тепло, утримання. Об’єктивний процес.

-А ви на благодійні цілі багато грошей тратите?

-Стараємося в міру можливостей допомогти всім, хто звертаються, в першу чергу маю на увазі категорії населення, з яким співпрацюємо як із здавачами молока, а також допомагаємо школам, дошкільним закладам, райлікарні в забезпеченні харчування пацієнтів, допомагаємо громадам у ремонті церков. Стараємося допомогти і там, де є питання дітей, їх здоров’я. Виділяли кошти на потреби АТО, сімом нашим призваним  працівникам було закуплено бронежилети, предмети першої необхідності.

-Як, до речі, знаходите порозуміння із здавачами молока?

-Я завжди кажу людям правду. Так, закупівельна ціна невисока. Але після переробки на нашому підприємств продукцію слід продати, тож ціна має відповідати ринковим вимогам. А війна на сході України та розірвання торговельних відносин ряду підприємств з Росією призвели до збільшення обсягу реалізації молочної продукції на внутрішньому ринку, а значить і до стримування ціни на неї. Через загальне різке зростання цін на енергетичні ресурси, пально-мастильні матеріали і виробниче устаткування чимало підприємств нашої галузі не витримали конкуренції і збанкрутували. Нам вдається триматися «на плаву», але можливості для збільшення закупівельної ціни на молоко поки що не такі вже й значні. Отже, ми перебуваємо мовби в лещатах, бо залежимо і від постачальників, і від споживачів. Раніше існувала державна дотація, яка дозволяла на 20 відсотків збільшувати закупівельну ціну на молоко. Нині через економічні труднощі в країні ця дотація відмінена.

-Як оцінюєте шанси своєї політичної сили на виборах?

-Вважаю, що виборці району достатньо добре знають наших кандидатів, багато хто з ними поруч працював і працює, тому зможуть розібратися, кому насправді слід довіряти місцеву владу. Наші кандидати – люди конкретних справ. До того ж ми активно включилися в агітаційну кампанію, розповідаємо, в тому числі через пресу і через листівки, про те, як маємо на меті розпорядитися довір’ям виборців. Вважаю, що ми постаралися запропонувати в кандидати дійсно авторитетних, ділових людей, здатних бути ефективними представниками тієї чи іншої громади. Отож наша політична партія «КОНКРЕТНИХ СПРАВ» має всі шанси здолати 5-відсотковий бар’єр.

-Ви очолюєте список кандидатів у депутати Радивилівського району від політичної партії «КОНКРЕТНИХ СПРАВ», при тому залишаючись позапартійним?

-Так. Таким було рішення активу, фундаторів районної парторганізації.

-Успіхів вам.

Взяв інтерв’ю Володимир Ящук. (Радивилівська районна газета “Прапор перемоги”).

Фото автора.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Жовтень 16, 2015

    […] На цю тему: http://www.radyvyliv.info/nashi-kandidati-lyudi-konkretnix-sprav.html […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.