Наскільки захищені від «корони», покаже імунодіагностика

Віднедавна у Радивилівській центральній міській лікарні можна перевірити граничні показники захисних клітин, які вберігають організм людини від повторного інфікування коронавірусом. В лабораторію закупили відповідні реагенти. Пройти таке дослідження лікарі рекомендують тим, хто вже отримав повну вакцинацію від коронавірусу, щоб відстежити поріг захисту імунної системи до вірусу SARS-CoV-2.

В лабораторії КНП «Радивилівська міська центральна лікарня» розпочинається проведення дослідження на виявлення Т-лімфоцитів у крові пацієнта. Це необхідно для того, щоб з’ясувати людині, яка вже перехворіла, або пройшла повну вакцинацію, наскільки міцний імунітет сформувався у неї до COVID-19.

– Аналіз дає змогу визначити кількість нейтралізуюючих антитіл, які не дозволяють вірусу з’єднатися з клітиною. Про достатній ступінь захисту свідчить 60 і вище відсотків наявних антитіл у крові. Бувало, до нас звертались люди, які перенесли хворобу, у декого був важкий перебіг. При цьому, як показує аналіз, рівень захисних Т-клітин, вироблених імунною системою, доволі низький: всього 30-40 відсотків. Це забезпечить короткотривалий захист від інфікування. Тоді як у крові вакцинованих ми фіксуємо 80 відсотків Т-клітин. Це дає куди більш обнадійливі прогнози стійкості організму до повторного ураження вірусом, – розповіла Наталія Анатоліївна Велікан, лікар-лаборант Радивилівської центральної міської лікарні. Вона зазначила: звернутися для контрольної перевірки треба щонайменше за два тижні після проведеної другої вакцинації. Багато хто переконаний, якщо перехворів, то вже захищений від повторного зараження коронавірусом. Проте імунологічне дослідження показує протилежне – на фоні продовження пандемії куди більш надійно можуть почуватися саме вакциновані громадяни.

Оскільки аналіз не входить у жоден пакет медичних послуг, який оплачується Національною службою здоров’я, то він є не безкоштовним для населення. Проте його вартість суттєво дешевша, ніж в приватних лабораторіях, і становить 160 гривень.

Наталія ЯНЧИН, м.Радивилів. (Зі сторінки у соцмережі).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.