Наступні вибори – у Вербну неділю

У Радивилівській об’єднаній територіальній громаді 27 березня відбулися вибори голови та депутатів. До складу цієї громади увійшли села Башарівської,  Дружбівської, Немирівської та Підзамчівської сільських рад, а також як центр місто Радивилів.

До списку виборців був включений 12351 виборець. За попередньою інформацією, у голосуванні взяли участь 5057 виборців, або 41%. З трьох кан­дидатів на посаду міського голови Радивилова віддали перевагу М.А.Карапетяну (1959 року народження), який працює на посаді міського голови з 2002 року і йшов на вибори самовисуванцем. Він набрав понад 80 від­сотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, а це 4150 голосів.

З незначною різницею голосів між собою друге і третє місця посіли Олег Бернацський – 465 голосів і Віталій Дідук – 427 голосів.

вибори 2015До радивилівської міської ради об’єднаної громади увійшло 8 з 10 політичних сил. П’ятивідсотковий бар’єр не подолали представники партій “Прогрес” та “Укроп”. За попередніми результатами, найбільше голосів зібрали кандидати в депутати від організації політичної партії «Конкретних справ» – 19,29 відсотка (до речі, ця політична сила найбільше голосів здобула і в жовтні минулого року на виборах до Радивилівської районної ради), затим ідуть представники Аграрної партії України (18,47%), Блоку Петра Порошенка (12,4%), ВО «Батьківщина» (11,01%), Радикальної партії (10,25%), Партії ветеранів Афганістану (7,17%), ВО «Свобода» (6,17%), Опозиційного блоку (6,07%).

Отже, у раді Радивилова будуть представники таких партій – «Конкретних справ» та АПУ (по 5 депутатів), БПП – 4, БЮТу та Радикальної партії (по 3 депутати), Ветеранів Афганістану, «Свободи» та ОПОблоку (по 2 депутати). Усього інтереси виборців представлятимуть 26 депутатів.

Наголошуємо, що це попередні підсумки. Остаточні результати виборів депутатів міської ради і міського голови Радивилівської об’єднаної територіальної гро­мади оприлюднить Радивилівська міська виборча ко­місія.

Новостворене об’єднання, як передбачається, от­римає фінансову і організаційну підтримку від держави, матиме прямі відносини з державним бюджетом, а також повноваження та джерела надходжень до бюд­жетів як у міст обласного значення. Зокрема, у бюджеті громади залишатиметься 60% податку на доходи фізичних осіб, інші податки та збори.

А ще новостворена громада сформує власний виконком і зможе оперативно вирішувати усі місцеві питання, ефективно управляти власними ресурсами, розвивати свою територію, а отже змінювати життя мешканців на краще.

Нагадаємо, процес створення об’єднаних громад продовжується. На 24 квітня 2016 року (Вербна неділя) призначені перші вибори голови та депутатів Крупецької об’єднаної територіальної громади.

(Районна газета «Прапор перемоги», 1 квітня, 2016 року).

На лицьовій сторінці автори фото – Тарас Підгірняк і Арсеній Бортник (група “ВИДИВО”).

 

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

2 коментарі

  1. axabnrg сказав:

    Джерела ресурсів, що доступні об’єднаним територіальним громадам:

    https://www.youtube.com/watch?v=J5SnSYErPiI

  2. axab сказав:

    Настав цікавий та важливий момент. Декілька років DESPRO реалізовував проекти з сільського питного водопостачання, змінюючи якість життя і ментальність людей, спосіб взаємодії влади і громади в сучасних умовах. Це наблизило реалізацію реформи з децентралізації. Вже зараз багато громад В ЗМОЗІ реалізувати проект такого масштабу і без швейцарських грошей, адже завдяки реформі такі ресурси й можливості з’явилися. Але треба ЗНАТИ, ЯК:

    http://agropolit.com/blog/65-abetka-dlya-obyednanih-gromad

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.