Навіщо школам Радивилівщини створюють Інтернет-сайти, якщо в них – пустка?

Усі ми дедалі відчутніше прилучаємося до Інтернету. Забезпечення шкіл Радивилівського району сучасними комп’ютерними класами, вивчення інформатики на уроках, нарешті, доступність самого Інтернету (нехай у селах і поки що не швидкісного) дозволяють сподіватися, що учні проявлять справжній інтерес до нового збору потрібної інформації, обміну нею, до творчого самовираження через світову мережу.

Цій меті має послужити і створення сайтів загальноосвітніх навчальних закладів Радивилівщини. Випадково натрапив на повідомлення: «На цій сторінці ви можете ознайомитися з переліком закладів Радивилівського району Рівненської області, що є учасниками проекту School Champion, та відвідати сайти цих закладів, натиснувши на адресу сайту у правій колонці». Схотілося натиснути і відвідати.

shkola-licej

Фрагмент одного з радивилівських сайтів.

І взагалі-то стало досить сумно. Адже, наприклад, Дружбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ще 4.11.2011 року вмістила радісну замітку «Тепер у нашого закладу є свій сайт!». Однак радість в одну мить вивітрилася – бо наступна замітка з’явилася аж у лютому нинішнього року. І все. Новин, вартих уваги, дружбівські творці сайту не виявили… Переконайтеся в цьому самі – http://druzhba-zosh.edukit.rv.ua

Майже нічого не вдалося виявити і на сайті Копанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – http://kopani-zosh.rv.sch.in.ua Хтось дорікне авторові – мовляв, які там новини в невеликому селі, тим паче в школі-дев’ятирічці. Звісно, нічого глобального на такому рівні не вирішують, бо цього й не передбачається. Але ж принаймні вчителі повинні приходити в школу не тільки для проведення уроків. Та й уроки можна готувати такі, щоб про них навіть у районну пресу не гріх було похвалитися.

Між іншим, у Боратині школа набагато менша, ніж у Копанях, бо це – загальноосвітня школа І ступеня. Але на своєму сайті вчителі знаходять про що розповісти, ось і цього навчального року вже вміщено декілька заміток – http://boratyn-school.edukit.rv.ua

Ще в березні подали свої найостанніші новини Михайлівська (http://mykhailivka-radyvyl.edukit.rv.ua) і Митницька (http://mytnytsia.edukit.rv.ua) загальноосвітні школи І-ІІ ступенів

Не хотілося б ганьбити значно більші школи Радивилівщини, які або не ведуть свої сайти, або й зовсім їх не мають. Утім, завжди закрадаються сумніви, що, опріч невиразної, поганенької сторінки в Інтернеті,тамта чи інша школа створила й щось більш вартісне, попросту воно недостатньо проіндексоване в пошукових програмах, через те й не потрапляє нам на очі.

Серед сільських закладів сподобалися й сайти Хотинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (http://hotyn-school.edukit.rv.ua) і Срібненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (http://sribne.edukit.rv.ua. До речі, про що ж пишуть тут у розділах новин?

Срібненська школа ­– про «круглий стіл» на тему «Історія української державної символіки», про свято осені, годину мужності «І покажем, що ми, браття, козацького роду»… Хотинська – про «круглий стіл» «І.К.Свешніков – дослідник Берестецької битви» (а вчений своє дитинство провів саме в селі Хотині), про посвяту в козачата, урок мужності тощо.

Змістовним, наповненим різноманітною інформацією виявився сайт Козинського колегіуму (http://kozinkolegium.ucoz.org/). Приємно вражає багатство ілюстративного матеріалу. Залишається недоліком лише недостатньо продумане розміщення на сторінці текстів і фото.

Ясна річ, мають свої сайти й навчально-виховні комплекси міста Радивилова.

Вигідно вирізняється тут НВК «Школа №1 – гімназія» (http://nvk1.info/news/). Чимало важливих рубрик, під кожною з них – оновлена інформація. Оперативно висвітлюються новини з життя навчального закладу, є різноманітні знімки. Вельми привабливе й загальне оформлення сайту.

Є немало потрібної учням інформації, в тому числі фотознімків, і на сайті НВК «Школа №2 – ліцей» імені П.Г. Стрижака (http://school2rad.ho.ua/). Однак він явно поступається перед школою-гімназією кількістю рубрик (розділів) і їх наповненням. Оформлення сторінок просте й невигадливе. Судячи з дат публікації оперативних новин, засилання матеріалу відбувається час від часу, а не відразу після проведення заходу. Та й про таке як оглядачеві не сказати: в заголовковому комплексі сайту привертає увагу вмонтоване сюди фото учнів, старші з яких закінчили школу навіть не в 2014 році, а значно раніше. При зацікавленому підході до справи ведення інформаційного сайту подібного не буває, не може бути в принципі, адже виготовити нову заставку – не така-то вже й клопітна справа для учнів, які, вивчаючи інформатику, знайомляться і з фотошопом та іншими графічними програмами.

Наш побіжний огляд жодним чином не претендує на повноту, тим паче в кожної зі сторін у такому обміні думками – свої резони. Отож кожний, хто забажає, може висловити й свої міркування з обговорюваного питання, – для цього слід писати внизу статті, у вікні відгуків.

 


Тарас Грушівський.

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

9 коментарів

  1. Антон сказав:

    Шановний Тарасе! Ви все, нібито, правильно говорите… Але не враховуєте один важливий фактор – шкільні сайти пишуться вчителями, при чому не для учнів, а для цих же самих вчителів… Сучасним учням в інтернеті вистачає одного інформаційного ресурсу – “Вконтакте”, і для кожної школи створювати свій “Вконтакте” – абсурд (все одно необхідної популярності не добитись). І напевно ж Вас хтось ввів в оману щодо того, що чим кращий сайт буде в школи тим більше її вчителі будуть мати часу для підготовки класного матеріалу безпосередньо до уроків, і тоді, відповідно, тим краще учні цієї школи будуть вчитись… Ну і, звісно ж, Ви добре обізнані в питанні оплати вчителям за всякі додаткові обов’язки, які не входять в їх посадові інструкції, а робляться виключно за рахунок “доброти душевної”… Або, можливо, Ви гадаєте, що до кожної школи приставлено веб-дизайнер з відповідною ставкою, який все це має робити?…

    Для чого Ви поганите школи, які зробили свій внесок в те, що ви стали таким яким Ви є?… І продовжують зі всіх сил робити це й надалі… І не за рахунок своїх шкільних сайтів, а за рахунок кваліфікованих педагогів… Не зважаючи навіть на те, що держава від цього процесу, можна з сміливістю заявити, практично “вмила руки”…

    Отож стаття Ваша зовсім недоречна… І в цих обставинах, і в цей час… І питання вже до Вас – Ви вважаєте що на цей сайт потрібно рівнятись?…

    • Киричук Ігор Анатолійович сказав:

      звісно ж, Ви добре обізнані в питанні оплати вчителям за всякі додаткові обов’язки, які не входять в їх посадові інструкції, а робляться виключно за рахунок “спонсорської допомоги”, за свої власні кошти – оплачується інтернет і т.д… Навіть виконуючи навчальну програму вчителі-інформатики зобов’язані за свої кошти оплатити інтернет, на який відділ освіти, як завжди, заради економії бюджету, “забув” передбачити кошти на такі “дрібниці”…

  2. Анонім сказав:

    Повністю підтримую п. Антона!!! А опуститися до рівня обговорення чужих сайтів, в які вчителі вкладають свій вільний “неопалчений” час і працю, притому нерозуміючи всієї суті цієї справи, може будь-який “Тарас Грушівський”. Якщо Ви справді хочете допомогти – вивчіть проблематику цього питання, організуйте майстер-клас.
    І все-таки хочеться отримати відповідь на останнє питання п.Антона…

  3. Олена сказав:

    Звичайно, керівники від освіти, якщо прочитають цей матеріал, не зрадіють і на всіх нарадах будуть “турбувати” директорів вказаних закладів.А ті, в свою, чергу, “турбуватимуть” інформатиків, тобто тих, хто може виправити цю проблему…Але мені особисто дуже цікаво, а де написано, що школа взагалі повинна вести,а тим більше, оновлювати сайти. Адже ні в переліку обов’язкової документації, ні в номенклатурі справ ЗОШ немає такого пункту, як САЙТ. Тому, це – абсолютно добровільна справа і, як говориться, на громадських засадах. Це, по-перше. А, по-друге, автору статті необхідно з’їздити у село Копані і спробувати знайти там Інтернет. Може тоді цей матеріал не з’явився б!

  4. Інформатик сказав:

    Шановний Тарасе! Вважаю Вашу критику конструктивною, бо вона містить конкретні зауваження, але звертаю Вашу увагу, що і оформлення сайту Радивилів.info не відзначається оригінальністю. Сподіваюся, що Ви працюєте над цим сайтом безоплатно (як і вчителі інформатики з шкільними сайтами), бо лише цим можна пояснити вбогість його дизайну.
    А у вчителів інформатики, крім уроків, – забезпечення функціонування комп’ютерної техніки (бо ж лаборантів немає); допомога тим вчителям, які не володіють ПК; виконання доручень дирекції (а як відмовити?); позакласна робота з обдарованими учнями; консультації та допомога завучам по роботі з ІСУО; створення та підтримка шкільних сайтів і т.д. і т.п. І все це вони роблять безоплатно. Тому не судіть суворо…

  5. fizichka сказав:

    З огляду того, як пан Тарас активно відповідає на коментарі, можна сказати, як він відноситься до свого доробку). Чи в соц.мережі він так само поводив би ся?
    Шановні колеги, велика Вам дяка, за той внесок у розвиток освіти! За те, що Ви підбігцем крокуєте в ногу з прогресом за ВЛАСНІ КОШТИ І З ВЛАСНОЇ ІНІЦІАТИВИ!
    Надіюсь, у пана Тараса згодом з’явиться час дати нам вичерпну відповідь:)

  6. Інформатик сказав:

    Невже автору соромно було за свої слова, що використовує псевдо.

  7. Киричук Ігор Анатолійович (справжній) сказав:

    Шановний ніби Киричук Ігор Анатолійович, який написав 2 відгук. Послуговувались чужим прізвищем завжди лише фарисеї, мармизники та боягузи. Якщо ти хочеш взяти участь в обговоренні якихось принципових питань, то треба бути відвертим і прямим, чітко позиціонуючи свою позицію, а не з посмішкою мудрого вужа моделювати провокативні ситуації та вичікувати чим може закінчитись викинута з іронічною посмішкою кістка розбрату. Таких як ти у часи середньовіччя привселюдно спалювали на площах великих міст, а зараз просто піддають громадському осуду. Дай Боже, щоб на нашому життєвому шляху менше зустрічалось таких нікчем та йолопів.

    Киричук Ігор Анатолійович

  8. дякую Боже шо я не москаль сказав:

    Забезпечення шкіл Радивилівського району Сучасними комп’ютерними класами, вивчення інформатики на уроках, нарешті, ДОСТУПНЫСТЬ самого Інтернету (нехай у селах, А В РАДИВИЛОВІ ПРОСТО СУПЕР ІНТЕРНЕ і поки що не “швидкісного”)

    Мене просто від сіху рве!!! Далі читати не обов’язково!!!!!!!!!! ЦЕ Ви що витяг з якогось наказу читали чи як
    Пане П…..?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.