Навіщо школам Радивилівщини створюють Інтернет-сайти, якщо в них – пустка?
Усі ми дедалі відчутніше прилучаємося до Інтернету. Забезпечення шкіл Радивилівського району сучасними комп’ютерними класами, вивчення інформатики на уроках, нарешті, доступність самого Інтернету (нехай у селах і поки що не швидкісного) дозволяють сподіватися, що учні проявлять справжній інтерес до нового збору потрібної інформації, обміну нею, до творчого самовираження через світову мережу.
Цій меті має послужити і створення сайтів загальноосвітніх навчальних закладів Радивилівщини. Випадково натрапив на повідомлення: «На цій сторінці ви можете ознайомитися з переліком закладів Радивилівського району Рівненської області, що є учасниками проекту School Champion, та відвідати сайти цих закладів, натиснувши на адресу сайту у правій колонці». Схотілося натиснути і відвідати.
І взагалі-то стало досить сумно. Адже, наприклад, Дружбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ще 4.11.2011 року вмістила радісну замітку «Тепер у нашого закладу є свій сайт!». Однак радість в одну мить вивітрилася – бо наступна замітка з’явилася аж у лютому нинішнього року. І все. Новин, вартих уваги, дружбівські творці сайту не виявили… Переконайтеся в цьому самі – http://druzhba-zosh.edukit.rv.ua
Майже нічого не вдалося виявити і на сайті Копанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – http://kopani-zosh.rv.sch.in.ua Хтось дорікне авторові – мовляв, які там новини в невеликому селі, тим паче в школі-дев’ятирічці. Звісно, нічого глобального на такому рівні не вирішують, бо цього й не передбачається. Але ж принаймні вчителі повинні приходити в школу не тільки для проведення уроків. Та й уроки можна готувати такі, щоб про них навіть у районну пресу не гріх було похвалитися.
Між іншим, у Боратині школа набагато менша, ніж у Копанях, бо це – загальноосвітня школа І ступеня. Але на своєму сайті вчителі знаходять про що розповісти, ось і цього навчального року вже вміщено декілька заміток – http://boratyn-school.edukit.rv.ua
Ще в березні подали свої найостанніші новини Михайлівська (http://mykhailivka-radyvyl.edukit.rv.ua) і Митницька (http://mytnytsia.edukit.rv.ua) загальноосвітні школи І-ІІ ступенів
Не хотілося б ганьбити значно більші школи Радивилівщини, які або не ведуть свої сайти, або й зовсім їх не мають. Утім, завжди закрадаються сумніви, що, опріч невиразної, поганенької сторінки в Інтернеті,тамта чи інша школа створила й щось більш вартісне, попросту воно недостатньо проіндексоване в пошукових програмах, через те й не потрапляє нам на очі.
Серед сільських закладів сподобалися й сайти Хотинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (http://hotyn-school.edukit.rv.ua) і Срібненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (http://sribne.edukit.rv.ua. До речі, про що ж пишуть тут у розділах новин?
Срібненська школа – про «круглий стіл» на тему «Історія української державної символіки», про свято осені, годину мужності «І покажем, що ми, браття, козацького роду»… Хотинська – про «круглий стіл» «І.К.Свешніков – дослідник Берестецької битви» (а вчений своє дитинство провів саме в селі Хотині), про посвяту в козачата, урок мужності тощо.
Змістовним, наповненим різноманітною інформацією виявився сайт Козинського колегіуму (http://kozinkolegium.ucoz.org/). Приємно вражає багатство ілюстративного матеріалу. Залишається недоліком лише недостатньо продумане розміщення на сторінці текстів і фото.
Ясна річ, мають свої сайти й навчально-виховні комплекси міста Радивилова.
Вигідно вирізняється тут НВК «Школа №1 – гімназія» (http://nvk1.info/news/). Чимало важливих рубрик, під кожною з них – оновлена інформація. Оперативно висвітлюються новини з життя навчального закладу, є різноманітні знімки. Вельми привабливе й загальне оформлення сайту.
Є немало потрібної учням інформації, в тому числі фотознімків, і на сайті НВК «Школа №2 – ліцей» імені П.Г. Стрижака (http://school2rad.ho.ua/). Однак він явно поступається перед школою-гімназією кількістю рубрик (розділів) і їх наповненням. Оформлення сторінок просте й невигадливе. Судячи з дат публікації оперативних новин, засилання матеріалу відбувається час від часу, а не відразу після проведення заходу. Та й про таке як оглядачеві не сказати: в заголовковому комплексі сайту привертає увагу вмонтоване сюди фото учнів, старші з яких закінчили школу навіть не в 2014 році, а значно раніше. При зацікавленому підході до справи ведення інформаційного сайту подібного не буває, не може бути в принципі, адже виготовити нову заставку – не така-то вже й клопітна справа для учнів, які, вивчаючи інформатику, знайомляться і з фотошопом та іншими графічними програмами.
Наш побіжний огляд жодним чином не претендує на повноту, тим паче в кожної зі сторін у такому обміні думками – свої резони. Отож кожний, хто забажає, може висловити й свої міркування з обговорюваного питання, – для цього слід писати внизу статті, у вікні відгуків.
Тарас Грушівський.
Шановний Тарасе! Ви все, нібито, правильно говорите… Але не враховуєте один важливий фактор – шкільні сайти пишуться вчителями, при чому не для учнів, а для цих же самих вчителів… Сучасним учням в інтернеті вистачає одного інформаційного ресурсу – “Вконтакте”, і для кожної школи створювати свій “Вконтакте” – абсурд (все одно необхідної популярності не добитись). І напевно ж Вас хтось ввів в оману щодо того, що чим кращий сайт буде в школи тим більше її вчителі будуть мати часу для підготовки класного матеріалу безпосередньо до уроків, і тоді, відповідно, тим краще учні цієї школи будуть вчитись… Ну і, звісно ж, Ви добре обізнані в питанні оплати вчителям за всякі додаткові обов’язки, які не входять в їх посадові інструкції, а робляться виключно за рахунок “доброти душевної”… Або, можливо, Ви гадаєте, що до кожної школи приставлено веб-дизайнер з відповідною ставкою, який все це має робити?…
Для чого Ви поганите школи, які зробили свій внесок в те, що ви стали таким яким Ви є?… І продовжують зі всіх сил робити це й надалі… І не за рахунок своїх шкільних сайтів, а за рахунок кваліфікованих педагогів… Не зважаючи навіть на те, що держава від цього процесу, можна з сміливістю заявити, практично “вмила руки”…
Отож стаття Ваша зовсім недоречна… І в цих обставинах, і в цей час… І питання вже до Вас – Ви вважаєте що на цей сайт потрібно рівнятись?…
звісно ж, Ви добре обізнані в питанні оплати вчителям за всякі додаткові обов’язки, які не входять в їх посадові інструкції, а робляться виключно за рахунок “спонсорської допомоги”, за свої власні кошти – оплачується інтернет і т.д… Навіть виконуючи навчальну програму вчителі-інформатики зобов’язані за свої кошти оплатити інтернет, на який відділ освіти, як завжди, заради економії бюджету, “забув” передбачити кошти на такі “дрібниці”…
Повністю підтримую п. Антона!!! А опуститися до рівня обговорення чужих сайтів, в які вчителі вкладають свій вільний “неопалчений” час і працю, притому нерозуміючи всієї суті цієї справи, може будь-який “Тарас Грушівський”. Якщо Ви справді хочете допомогти – вивчіть проблематику цього питання, організуйте майстер-клас.
І все-таки хочеться отримати відповідь на останнє питання п.Антона…
Звичайно, керівники від освіти, якщо прочитають цей матеріал, не зрадіють і на всіх нарадах будуть “турбувати” директорів вказаних закладів.А ті, в свою, чергу, “турбуватимуть” інформатиків, тобто тих, хто може виправити цю проблему…Але мені особисто дуже цікаво, а де написано, що школа взагалі повинна вести,а тим більше, оновлювати сайти. Адже ні в переліку обов’язкової документації, ні в номенклатурі справ ЗОШ немає такого пункту, як САЙТ. Тому, це – абсолютно добровільна справа і, як говориться, на громадських засадах. Це, по-перше. А, по-друге, автору статті необхідно з’їздити у село Копані і спробувати знайти там Інтернет. Може тоді цей матеріал не з’явився б!
Шановний Тарасе! Вважаю Вашу критику конструктивною, бо вона містить конкретні зауваження, але звертаю Вашу увагу, що і оформлення сайту Радивилів.info не відзначається оригінальністю. Сподіваюся, що Ви працюєте над цим сайтом безоплатно (як і вчителі інформатики з шкільними сайтами), бо лише цим можна пояснити вбогість його дизайну.
А у вчителів інформатики, крім уроків, – забезпечення функціонування комп’ютерної техніки (бо ж лаборантів немає); допомога тим вчителям, які не володіють ПК; виконання доручень дирекції (а як відмовити?); позакласна робота з обдарованими учнями; консультації та допомога завучам по роботі з ІСУО; створення та підтримка шкільних сайтів і т.д. і т.п. І все це вони роблять безоплатно. Тому не судіть суворо…
З огляду того, як пан Тарас активно відповідає на коментарі, можна сказати, як він відноситься до свого доробку). Чи в соц.мережі він так само поводив би ся?
Шановні колеги, велика Вам дяка, за той внесок у розвиток освіти! За те, що Ви підбігцем крокуєте в ногу з прогресом за ВЛАСНІ КОШТИ І З ВЛАСНОЇ ІНІЦІАТИВИ!
Надіюсь, у пана Тараса згодом з’явиться час дати нам вичерпну відповідь:)
Невже автору соромно було за свої слова, що використовує псевдо.
Шановний ніби Киричук Ігор Анатолійович, який написав 2 відгук. Послуговувались чужим прізвищем завжди лише фарисеї, мармизники та боягузи. Якщо ти хочеш взяти участь в обговоренні якихось принципових питань, то треба бути відвертим і прямим, чітко позиціонуючи свою позицію, а не з посмішкою мудрого вужа моделювати провокативні ситуації та вичікувати чим може закінчитись викинута з іронічною посмішкою кістка розбрату. Таких як ти у часи середньовіччя привселюдно спалювали на площах великих міст, а зараз просто піддають громадському осуду. Дай Боже, щоб на нашому життєвому шляху менше зустрічалось таких нікчем та йолопів.
Киричук Ігор Анатолійович
Забезпечення шкіл Радивилівського району Сучасними комп’ютерними класами, вивчення інформатики на уроках, нарешті, ДОСТУПНЫСТЬ самого Інтернету (нехай у селах, А В РАДИВИЛОВІ ПРОСТО СУПЕР ІНТЕРНЕ і поки що не “швидкісного”)
Мене просто від сіху рве!!! Далі читати не обов’язково!!!!!!!!!! ЦЕ Ви що витяг з якогось наказу читали чи як
Пане П…..?