Не залишаються непоміченими річниці від дня народження

Часто можна почути: залишиться в пам’яті навіки. Але все це не більше ніж неглибоке суб’єктивне судження. Ніхто з нас не вічний, тому й не має повноважень давати гарантій про вічність. Давайте хоча б так: про достойних людей, які залишили слід у нашій долі, пам’ятати впродовж власного життя. А інші нехай уже далі вирішують, як вважатимуть за потрібне.

У Радивилівському районі є чимало людей, які зберігають добру пам’ять про одного з яскравих господарників нашого краю, колишнього керівника району Миколу Степановича Похільченка. Тому не залишаються непоміченими річниці від дня його народження і смерті. У Радивилові є вулиця, яку в роки утвердження незалежності України вирішили назвати іменем колишнього першого секретаря райкому КПУ. Бо в людині визначальне  – зовсім не її приналежність чи неприналежність до партії, не ідеологічні чи релігійні орієнтири, а її талант, діловитість, масштабність політичного мислення, уміння підпорядкувати власні потреби інтересам громади, свого краю.

Микола Похільченко

М.Похільченко.

Про Миколу Похільченка (20 грудня 1936 — 31 серпня 1992) опубліковано статті в книгах про головне місто в його біографії – «Радивилів. Краєзнавчі матеріали» (2004) і «Радивилів у перегуках віків» (2014). До 75-річчя від дня народження М.Похільченка в радивилівській районній газеті «Прапор перемоги» (16 грудня 2011 року) було надруковано цілу сторінку спогадів про керівника. Є про нього стаття і в Вікіпедії (енциклопедії).

Ось і цього року з нагоди чергової річниці від дня народження Миколи Степановича до його могили на міському кладовищі прийшли керівники району і міста, колишні керівники підприємств, установ та організацій, працівники різних сфер народного господарства, яким випало свого часу спільно з Миколою Похільченком вирішувати проблеми більші чи менші за значенням.

Своїми думками і спогадами про визначну людину ділилися голова районної ради Олександр Пастух, голова районної ветеранської організації, депутат районної ради Василь Бондар, директор комбінату хлібопродуктів, депутат Рівненської обласної ради Віктор Железняк, Євген Гудима, Іван Кеда, Михайло Котюк, Микола Похальчук, Олександр Мартинюк, Галина Шатковська.

Радивилів, пам'яті Похільченка Миколи pochilchenko2 pochilchenko3 pochilchenko3a pochilchenko4 pochilchenko5

Фото Володимира Ящука.

Не залишаються непоміченими річниці від дня народження

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.