Неправомірні рішення заборонені до виконання. Серед них – і рішення Радивилівської районної ради

Рівненська прокуратура звернулася до окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення Рівненської міської ради від 31 січня, яким передбачено утворення “нелегітимного представницького органу”. Депутати Рівнеради прийняли рішення, яким визнали Народну Раду як колегіальний орган, уповноважений представляти інтереси народу України.

“Прокуратурою м. Рівне до окружного адміністративного суду заявлено позов про визнання протиправним та скасування рішення Рівненської міської ради від 31.01.2014, яким передбачено утворення нелегітимного представницького органу.  Встановлено, що вказане рішення прийнято з порушенням вимог низки статей Конституції України та Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. У порядку забезпечення позовних вимог судом задоволено клопотання прокурора та зупинено дію незаконного рішення міської ради”, – повідомляє прес-служба прокуратури м. Рівне.
Окрім того, Рівненський окружний адміністративний суд заборонив головам місцевих рад оприлюднювати 20 незаконних рішень органів місцевого самоврядування.
Йдеться про рішення місцевих рад у Радивилівському , Березнівському, Володимирецькому, Гощанському, Здолбунівському, Костопільському, Млинівському, Острозькому, Рівненському, Рокитнівському, Сарненському районах Рівненської області, містах Рівне та Острог, які були прийняті “всупереч вимогам Конституції та законів України”.
Відтак, усі неправомірні рішення місцевих рад, що оскаржені органами прокуратури Рівненської області в порядку адміністративного судочинства, заборонені до виконання, інформує сайт “Преса України”.

***

Рішення про створення «народних рад» є незаконними, тому вони не діють і не створюють ніяких правових наслідків. Про це під час спілкування з журналістами заявила начальник Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України Ірина Зарубинська, повідомляє прес-служба ГПУ.За її словами, факти ухвалення органами місцевого самоврядування та окремими групами осіб незаконних рішень про створення «народних рад» задокументовані у 8 регіонах України (Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій областях). «Створення таких органів не допускається ні Конституцією, ні законами України і несе загрозу конституційному ладу країни, а також територіальній цілісності держави», – зазначила Зарубинська.

Крім того, за словами прокурора, всупереч Конституції України, в 17 регіонах держави депутати місцевих рад ухвалювали рішення з перевищенням наданих їм повноважень.

«Зокрема, ухвалювалися незаконні рішення про припинення діяльності окремих політичних партій, формування підрозділів «народної самооборони» і навіть розпуск парламенту. В окремих рішеннях місцеві депутати на свій розсуд міняли дислокацію підрозділів внутрішніх військ та міліції, які їм взагалі не підпорядковані і не підконтрольні», – сказала вона.

Зарубинська наголосила, що неправомірність усіх таких рішень підтверджується судами адміністративної юрисдикції за позовами органів прокуратури. «За період з 16 січня поточного року судами вже задоволено понад 100 позовів прокурорів. В порядку забезпечення позовних вимог судами задоволено клопотання прокурорів та призупинено дію понад 270 протиправних рішень органів місцевого самоврядування. Тобто фактично всі ці рішення на території України не діють і не створюють жодних правових наслідків», – підкреслила вона.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.