Незабутня трагедія урочища Пороховня поблизу Радивилова

27 січня, в Міжнародний день ушанування пам’яті жертв Голокосту, представники влади Радивилівської територіальної громади поклали вінки та квіти до меморіального комплексу, що на хуторі Пороховня Немирівського старостинства. Лісовий яр став місцем страти в 1942 році гітлерівськими нацистами близько 3 тисяч мирних людей, в основному – євреїв Радивилова. Масові вбивства єврейського населення, як свідчать історичні джерела, почалися в травні 1942 року.

…До хутора Пороховня 1942 року нацисти привели на розстріл із трьох ґетто, розташованих у Радивилові, тисячі мирних жителів, в основному єврейської національності. Лише окремим приреченим тоді вдалося врятуватися із немирівського лісового урочища, навіть вибратися із братської могили, щоб на увесь світ розповісти всю правду про жахливий злочин. Ті трагічні події залишили важку і незагоєну рану у душах людей, які стали свідками кривавого терору загарбників, і у душах їхніх нащадків, – про це говорив представник єврейської громади Радивилова Меїр Гельбер. Він наголосив: сьогоднішній захід – лише мала частинка того, що ми можемо зробити для вшанування пам’яті тисяч загиблих…

Такі місця масових розстрілів є місцями живої пам’яті і завжди будуть нагадувати про один із найбільших злочинів людства. Очільник територіальної громади Микола Карапетян звернувся до співгромадян: ми повинні пам’ятати трагічні уроки історії і робити все, що залежить від нас, щоб не допустити їх повторення. Пам’ять євреїв, безневинно страчених нацистами у роки Другої світової війни, присутні вшанували хвилиною мовчання.

(З сайту Радивилівської громади).

На цю тему – торішня стаття журналіста Віктора Свідніцького (1960 – 2020):

https://www.radyvyliv.info/proshhavaj-ivane-notatky-zhurnalista.html

Радивилів, Голокост, Пороховня

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.