Незнищенна спадкоємність подвигу

З нагоди 72-ї річниці визволення Радивилова і Радивилівського району від нацизму в роки Другої світової війни в нашому райцентрі відбулося урочисте покладання вінків до пам’ятників визволителям і меморіалу Слави, до братських могил полеглих визволителів. У покладанні взяли участь голова Радивилівської районної ради Володимир Кондик, голова РДА Олег Ващук, міський голова Радивилова Микола Карапетян, члени районних організацій ветеранів війни, учасників бойових дій в Афганістані, учасники АТО.

Біля меморіалу Слави виступили міський голова Радивилова Микола Карапетян, ветеран праці, історик Юрій Арламовський, районний війський комісар підполковник Леонід Кучкуда. Вони, а також інші учасники вшанування ділилися думками про подвиги наших земляків у боротьбі проти кривавих агресорів у роки світової війни і в наші дні на сході України.

І.В.Хіленко (1916 - 2012).

І.В.Хіленко (1916 – 2012).

Наприклад, ветеран праці Марія Юрчук пригадала, що свого часу з участю школярів було встановлено імена 1768 похованих на братському кладовищі учасників визволення Червоноармійська (Радивилова) від фашистів. 19 березня минуло 100 років від дня народження учасника визволення Радивилівщини, почесного жителя міста  і дійсного в недавньому минулому його жителя Івана Васильовича Хіленка (1916 – 2012), тож колишній воїн-«афганець», майор запасу Василь Ярмусь прочитав написаний ним присвячений пам’яті визволителя вірш.

З повагою говорили учасники вшанування голова районної ветеранської організації Василь Бондар, вчитель-пенсіонер Іван Мельничук, голова міської ветеранської організації Дмитро Воронко та інші про мужність усіх, кому випало пройти дорогами світової війни, кому випало пережити її тяготи і трагедії, про учасників бойовий дій, бійців УПА і руху Опору, про учасників афганської війни і тих, хто захищають територіальну цілісність і незалежність України в наші дні.

19_bereznja-119_bereznja-2 Радивилів, 19 березня 19_bereznja-4 19_bereznja-5 19_bereznja-6 19_bereznja-7 19_bereznja-8

19_bereznja-a 19_bereznja-b

 

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.