Ніби й дрібниця – «Фрази українською»

У соціальних мережах користувачі люблять обмінюватися крилатими висловами відомих людей, просто влучними і дотепними фразами без авторства. Вдаються до цього й жителі Радивилова. Однак дуже часто використовують російськомовні фрази, навіть тоді, коли вислів належить не російському, а англомовному чи німецькомовному діячеві.

І хоч ентузіасти раз у раз публікують плакати, на яких написано: «Поширюючи російськомовні тексти, ти дозволяєш вважати себе меншовартісним хохлом», «Українці! Доки ви будете поширювати російськомовні пости?», це не дає відчутного результату. (Пояснимо для непосвячених: пост – сленгове інтернет-поняття і означає повідомлення на форумі або в блозі). Пояснення звучать банальні: «Не було під рукою українського відповідника», «Це я тільки для себе», «А хіба не все одно?»

Радивилів.infoЗвичайно, важко утверджувати українську мову як державну, коли навіть радивилівці, опинившись у Києві, переходять на російську – співають і слухають російські пісні, купують російськомовні книжки і музичні диски, обмінюються в соцмережах російськомовними репліками. Агресивній Москві залишається з того лише тішитися – «русскій мір» розповзається, наче вірус; мовна агресія, здійснювана впродовж десятиліть, дає певні плоди з гнилизною.

У цій ситуації багато що залежить від кожного зокрема. Наприклад, радивилівський журналіст Володимир Ящук запровадив у Фейсбуці відкриту групу «ФРАЗИ УКРАЇНСЬКОЮ», до якої вже приєдналися близько 700 людей. Публікації являють собою плакати з крилатими висловами, влучними фразами, в основному перекладеними з іншомовних постів. Оформляються вони у відповідній графічній програмі – з використанням знімків як самого ініціатора групи, так і світлин та малюнків колег – фотографів та художників. Уже опубліковано понад 300 плакатів, найбільш цікаві з них мають чимало поширень на сторінках користувачів мережі.

Деякі з цих плакатів можна переглянути за цим посиланням: http://jasc51.io.ua/album786030

Для зареєстрованих у Фейсбуці достатньо набрати в пошуковому вікні слова «Фрази українською».

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

3 коментарі

  1. МарК сказав:

    Прикольно

  2. Мах сказав:

    навіть війна, навіть убиті радивилівці не трусонули мозку – російську попсу жене О.Цибулька, російські фрази множать наші Стець, Мельнитчак, Чулпінська, Безкриловець, Мартиняк та інші (фамілії замінив я, а не редактор)

  3. iiiii сказав:

    гидота, коли не по-нашому…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.