Нищили надмогильні плити на могилах у Радивилові. Коментар нашого видання

За інформацією невідомого про те, що на кладовищі у Радивилові хтось «хазяйнує», міліціонери негайно виїхали на місце пригоди і оперативно встановили вандалів, які викрали металеві конструкції з поховань.

— Перебуваючи на цвинтарі, правоохоронці побачили, що в місці захоронення євреїв відсутня кована металева огорожа, розкидані залишки цегли та розбиті бетонні плити, — розповідає Оксана Шуляк з Радивилівського райвідділу міліції. — Правоохоронці встановили двох мешканців району, які обґрунтовано підозрюються у скоєні даного виду злочину. Останні для з’ясування обставин справи були запрошені до райвідділу міліції.

— Встановлено, що особи, причетні до кримінального правопорушення — це двоє односельчан, одному сорок років, іншому — 51. Один із них раніше вже попадав у поле зору правоохоронців за порушення закону, — зазначив начальник Радивилівського райвідділу міліції Віталій Кеда. — В ході спілкування ми з’ясували, що крадіжку вони скоїли вдруге, а металеві конструкції здають на пункт прийому металобрухту. На даний час за метал вони вже вторгували близько трьох тисяч гривень.

Попередньо кваліфікувавши подію як крадіжка, правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Злодіям загрожує до трьох років позбавлення волі.  (“Рівне вечірнє”).

Радивилів наруга над могилою radyvyliv mogyla2

На прохання “Радивилів.info” цю публікацію прокоментував радивилівський краєзнавець Володимир Іванович Ящук:

– Звернув увагу на фотознімки, які супроводжують публікацію обласної газети. Це справді міське кладовище, але на ньому євреїв не захоронювали. Єврейська громада, яка існувала в Радивилові до 1942 року, захоронювала покійних на іудейських кладовищах міста, останнє з використовуваних було біля теперішнього меморіалу Слави. Відображене на фото місце кладовища мені знайоме, тут була могила польського хлопчика на ім’я Адольф, який жив у 19 столітті. Я збирав матеріал для мартиролога, що увійшов до книжки “Радивилів у перегуках віків”, тому звертав увагу на старі захоронення. На металевих плитах занедбаного пам’ятника можна було прочитати написи, але прізвище мені не запам’яталося.

А ось наші фото з того ж самого місця, що підтверджують думку краєзнавця:

Радивилів, наруга над могилами mogila2

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.