Нова книга краєзнавця Надії Мельник

Краєзнавець із села Хотина Радивилівського району Надія Андріївна Мельник випустила нову свою книгу – «Гоноратка та її околиці з глибини віків». Вона присвячена невеликому селу, яке ніколи не було навіть центром сільради. Здавалося б, про що можна писати?

Але досвід в авторки вже був, коли вона збирала матеріали для попередньої своєї ґрунтовної книги – з історії села Хотина – «Святі місця землі моєї…». Насамперед Надії Мельник притаманне скрупульозне ставлення до фактів історії, причому вона знаходить в архівах, старих виданнях, сімейних зібраннях, у листуванні із знаними людьми такі документи, які раніше мало кому були відомі. Збирає і старовинні речі нашого краю, які склали основу домашнього історичного музею. Надія Андріївна була ініціатором відкриття в Хотині пам’ятного знака на місці садиби Свєшнікових – з нагоди 100-річчя від дня народження відомого історика, дослідника Берестецької битви 1651 року Ігоря Кириловича Свєшнікова (1915 – 1995), упорядкувала частину його епістолярної спадщини, яка стосується нашого краю.

Книга про Гоноратку містить цікаві матеріали про історико-географічні особливості села, про древні вали і кургани цієї місцевості, зібрано перекази й легенди, сільські пісні і описано забавлянки, систематизовано відомості про утвердження різноконфесійних релігійних громад, нагромаджено обширний фактаж про відомих виходців із Гоноратки, про древні тутешні роди, викладено спостереження з топоніміки та ономастики. У книжці представлено обширний ілюстративний матеріал. Коли гортаєш і читаєш цю об’ємисту книжку, не полишає думка, що подібну історію могли б написати жителі мало не кожного села. Однак, на жаль, поки що не написали. Не мають окремих книг про свою історію навіть центри об’єднаних територіальних громад Радивилівщини  – села Козин, Крупець. І тому праця Надії Мельник заслуговує якнайвищих похвал.

Володимир Ящук.

Надія Мельник, Хотин, Гоноратка

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

3 коментарі

  1. Тетяна сказав:

    Скажіть, будь ласка, де можна придбати книгу про Гоноратку Надії Мельник?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.