Нове медичне устаткування в Радивилівській лікарні

У хірургічному блоці Радивилівської лікарні Дубенського району на Рівненщині випробувано в роботі новий операційний стіл з ортопедо-травматологічною приставкою. Медустаткування придбано за кошти платників податків. За словами місцевих хірургів, стіл сучасний та багатофункціональний, тож можна виконувати хірургічні втручання різного плану. У хірургічному відділенні лікарні в Радивилові зараз обладнано три операційних блоки. У двох із них хірурги мають можливість оперувати пацієнтів на оновлених функціональних хірургічних столах.

Важливим кроком у модернізації надання медичних послуг жителям громади саме в питанні оперативного лікування стало також нещодавнє придбання Радивилівською міською радою комп’ютеризованої лапароскопічної установки. Вартість цієї апаратури – більше мільйона гривень. Це було зроблено для того, аби лікарі отримали можливість практикувати малоінвазивні хірургічні втручання, що є більш сучасним способом боротьби з різними захворюваннями. Адже після такої операції пацієнт отримує мінімум ускладнень та вже на 2-3 добу може бути виписаний додому.

***

У радивилівській лікарні обладнали сучасну ПЛР-лабораторію. Тут здійснюватимуть тестування на виявлення COVID-19, і не тільки. Оснащення лабораторії, яка проводить тестування на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції, дозволяє провести близько 70 досліджень за 5-6 годин. Нова лабораторія дозволяє проводити дослідження біоматеріалу людини, максимум, за три години. Це суттєва допомога лікарям, які сьогодні ведуть боротьбу з пандемією коронавірусу. Зокрема, січень для радивилівських медиків був дуже завантажений у плані тестування на COVID-19. У пік цієї епідемічної хвилі біоматеріали відбирали у 100 пацієнтів, у 90 із них підтверджувався коронавірус.

Тут діагностуватимуть і інші інфекційні хвороби, наприклад, вірусні гепатити, зазначають лікарі. Тож міська ПЛР-лабораторія стане потужним центром молекулярно-генетичних досліджень, де надаватимуть медичні послуги мешканцям громади, а також жителям усієї Радивилівщини. Відтепер радивилівським медикам не потрібно везти біоматеріал до Рівненського лабцентру, а пацієнтам – по кілька днів чекати на результати. (За повідомленням сторінки «Радивилівська громада» у «Фейсбуці»).

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.