Нове обладнання – для потреб пацієнтів

У Радивилівську лікарню придбають сучасний лапароскоп – для здійснення хірургічних втручань на внутрішніх органах з мінімальним для пацієнтів травматизмом, інформує працівник міськради Наталія Янчин у соцмережі.

Щоб поліпшене обладнання з’явилося в арсеналі радивилівських хірургів, з місцевого бюджету Радивилівської ОТГ на черговій сесії міської ради некомерційному підприємству «Радивилівська районна лікарня» було спрямовано капітальний трансферт у сумі 350 тисяч гривень. Відповідну пропозицію міського голови Миколи Карапетяна депутати підтримали без змін та доповнень.

За ці кошти, як повідомив головний лікар медзакладу Федір Стецюк, уже розпочато необхідні процедурні кроки щодо закупівлі в операційну лапароскопічної установки. Це дозволить організувати медичне обслуговування населення району відповідно до сучасних стандартів.
Як зазначив пан Стецюк, виділені міськрадою кошти дали старт тендерній процедурі. Затим лікарня буде проводити подальші закупівельні перемовини.

Прогнозована вартість хірургічного обладнання – в межах півтора мільйона гривень. За словами головного лікаря, є попередня домовленість з головами всіх об’єднаних територіальних громад району, які підтримали ініціативу з поповнення матеріально-технічної бази лікарні лапароскопічною установкою і погодилися увійти в фінансову частку під час її закупівлі. Радивилівська ОТГ відреагувала першою.

Орієнтовно у серпні радивилівські хірурги вже отримають функціональний інструментарій у своє користування. Наразі працюють над кваліфікаційною підготовкою персоналу, адже робота з лапароскопом вимагає певних навичок.

Нове обладнання для діагностики отримає і лікарняна лабораторія. Тут очікують на доставку апарата для проведення ІФА-тестів на антитіла до коронавірусу. При наявності необхідних реагентів ІФА-аналізатор має достатньо широкий спектр застосування: на цьому обладнанні можна не тільки виявляти коронавірусну хворобу, а й проводити аналізи на вірусні гепатити, ТОРЧ-інфекції, на які планово обстежуються вагітні жінки. Пройти діагностику на ІФА-аналізаорі можна буде вже після 20 липня, зауважив Федір Стецюк.
Радивилів, лікарня

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.