Новостворений район запрацює під кінець року

Як випливає із прийнятої постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів», межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Так, у складі Дубенського є 19 територіальних громад (серед них 3 з території колишнього Радивилівського району), у складі Вараського району – 8, у складі Рівненського – 26, у складі Сарненського – 11 громад.

Постановою ліквідують усі нині існуючі райони в областях. Однак реальні зміни розпочнуться вже після виборів до місцевих рад, які заплановані на 25 жовтня 2020-го року.

– Після цього виборча комісія встановлює підсумки голосування, крім цього, вибори мерів відбуватимуться в два тури, тобто ще три тижні на проведення другого туру, – пояснює консультант Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василь Курилас.

Після того як оберуть голову, можна буде створювати повноцінні виконавчі органи.

– Тому говоримо, що листопад буде таким суто технічним місяцем, коли ще будуть варитися над встановленням результатів голосування, – каже експерт. – Лише в грудні запрацюють новостворені органи, які розпочнуть процедуру реорганізації, наприклад, тих районних рад, які увійдуть в новий район, і тих територіальних громад, які не об’єднувалися до цього. І вже в грудні будуть затверджувати бюджети громад.

Які повноваження матимуть новостворені районні ради – поки що однозначно сказати складно. Адже це залежатиме від прийняття іншого законопроєкту, у якому йдеться про визначення повноважень та фінансування цих рад. («4 влада»).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.