Об’їзній дорозі біля Радивилова – 15 років

Уже 15 років функціонує біля Радивилова об’їзна дорога на міжнародній автомагістралі Київ – Чоп.

Раніше автофургони стугоніли вулицями райцентру, створюючи небезпеки для городян, адже взимку не раз виїздили на тротуар або й перекидалися на поворотах – на перехресті вулиць Кременецької (раніше Карла Маркса) і Олександра Невського (раніше Ворошилова), при в’їзді в місто зі сторонни Бродів.

Двосмугова дорога в 12 метрів ширини кожна (довжина – 9 кілометрів) – неабиякий здобуток для розвантаження Радивилова. Щодоби об’їзну між постом Державтоінспекції (с.Опарипси), від в’їзду на територію Рівненщини, і селом Крупець використовують, як вважається, до 10 тисяч машин. Шляховики здійснюють поточні ремонти, підтримуючи полотно в належному стані.

У 2002 році на урочисте відкриття цієї дороги приїздили тодішні перший віце-прем’єр-міністр України Олег Дубина, міністр транспорту Георгій Кірпа, керівники області і району (головою РДА був Сергій Шевченко).

Дорога пролягає за чотири – п’ять кілометрів від райцентру, причому прокладена не тільки через поля й переліски, але й через болотисту місцевість. По суті, активне будівництво велося тут лише 14 років, тобто з 1988 року. Однак із витрачених 42 мільйонів гривень у цінах 2002 року 30 мільйонів було освоєно в рік пуску дороги, тобто в 2002 році. Дороговизну робіт будівельники пояснювали просто: на болотах доводилося виймати торф до глибини залягання твердого шару, тобто метрів на чотири, і на тому місці формували піщаний насип. Завозили грунт з кар’єрів біля сіл Баранне і Клекотів, а щебінь доставляли з Закарпаття і Хмельниччини. Чи не найбільш клопітною справою виявилося облаштування мосту завдовжки 40 метрів через річку Слонівку біля Опарипсів, між іншим, він всього за кілька десятків метрів від мосту на сільській дорозі між Опарипсами і Бугаївкою. Близько десятка літ тому міст на автомагістралі було реконструйовано за сучасними вимогами.

На знімку: радивилівці на щойно відкритій об’їзній дорозі поблизку Радивилова (2002 рік). Фото Василя Грицайчука. (Зліва направо: Михайло Котюк, Марія Котюк, Ольга Железняк, невідома особа, Віктор Железняк, Володимир Ящук).

На лицьовій сторінці фото Олександра Курсика.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.