Ось і гадай: є небезпека чи її нема

 На численні усні та письмові звернення жителів Радивилівського району щодо причин зниження води у річці Слонівка сектор з питань надзвичайних ситуацій та інфраструктури райдержадміністрації повідомляє в районній газеті «Прапор перемоги», що відповідно до Національного класифікатора надзвичайних ситуацій, затвердженого Держспоживстандартом України в 2010 році, пониження рівня води в руслах річок не є надзвичайною ситуацією.

Однак, зважаючи на занепокоєння громадськості пониженням рівня води в річці Слонівка Радивилівського району, це питання було розглянуто та вивчено сек­тором з питань надзвичайних ситуацій та інфраструктури Радивилівської райдержадміністрації.

Радивилів, Слонівка - річкаУ результаті детального обстеження встановлено, що відсутність достатнього водонаповнення річки Слонівка на ділянці урочища Цибухів не пов’язане з господарською діяльністю населення, а є наслідком часткового падіння рівня ґрунтових вод, що, в свою чергу, має зв’язок з кліматичними особливостями зими та весни 2015 року. Цей висновок підтверджується і чисельними спробами очистки джерел, що не призвели до водонаповнення річки Слонівка.

Щодо екологічної небезпеки, яку викликає дана ситуація, слід зазначити, що це питання належить до повноважень структурних підрозділів Міністерства екології та природних ресурсів України.

Від Радивилів.info. З одного боку, «пониження рівня води в руслах річок не є надзвичайною ситуацією». З другого, не все ясно «щодо екологічної небезпеки, яку викликає дана ситуація»… Ось і гадай: є небезпека чи її нема. Чи, може, це й нормально, що річка, яка раніше ніколи (!) не пересихала, стане річкою пересихаючою, а стави перетворяться на болотисті видолинки для побутових стічних викидів?

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

3 коментарі

 1. Микола сказав:

  Відсутність води в річці – результат глобального потепління, невже це комусь не зрозуміло. В Україні є місця, де з весни не випало ні краплини дощу. Проти Бога не попреш. І так він дав нам дві теплих зими що дало нам змогу зменшити споживання російського газу. І треба дякувати Всевишньому за кожний подарований ним день і молитися, що б допоміг нам вистояти в цей важкий час і надіятися на краще. А рік без води в ставках переживемо.

  • Катя сказав:

   Роз’яснення від влади справді плутане, ще можна було б додати їй і про глобальне потепління. Але містечко Залізці всього за 50 км від Радивилова, навіть на південь, де традиційно тепліше, там було, пане Миколо, те саме небо і така сама погода, а стави як були повні води, так і залишаються.

 1. Липень 30, 2015

  […] Ось і гадай: є небезпека чи її нема. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.