«Останній москаль» української літератури виступив у Берестечку

Андрій Курков, письменникУкраїнський письменник Андрій Курков, більше відомий як російськомовний автор, виступив у місті Берестечку Горохівського району з презентацією нової книги «Щоденник Майдану».

Зі слів письменника, ця книга відрізняється від інших на цю тему тим, що описує не сам Майдан, а життя в Києві у той час. «Мій австрійський видавець запропонував мені написати книгу для іноземців про Україну. Тоді ще не було відомо, чим все скінчиться, але я все одно веду свій нотатник, то чому ж його не опублікувати», – розповів Андрій Курков. Окрім цих записів, у книзі вміщені репортажі для норвезької газети «Даг ог Тід». «Це спроба пояснити, що справді відбувається у нашій державі, тому що, на жаль, велика кількість європейців бояться Америки і вірять російським ЗМІ», – додав письменник.

Андрій Курков випустив чимало книг 36 мовами. Один із найголовніших факторів його популярності за кордоном – знання мов. «Я вільно розмовляю шістьма, знаю і розумію 11. Це дуже допомагає, адже в кожній країні ти можеш спілкуватися зі слухачами без перекладачів. Це значно зближує. Окрім цього, я 18 років шукав хорошого видавця і літературного агента за кордоном», – поділився письменник. До речі, письменник бездоганно говорить і пише й українською мовою.

Щодо своєї «російськості» пояснює, що російська мова, як і культура, не вороги України. Вони, навпаки, її частина. Вороги – це ті, хто сіють ненависть до України. А це робиться і російською, і українською мовами.

Крім Берестечка, спільно з директором ПВД «Твердиня» Миколою Мартинюком та дівчатами з мистецького об’єднання «стендаЛь» Андрій Курков відвідав Рожище, Ковель, Луцьк та Нововолинськ. (Для Радивилів.info – за публікацією сайту «Волинські новини»).

З Вікіпедії: На початку 2005 року Андрій Курков став персоною нон-грата в Росії. На теренах РФ припинено поширення його книг, зв’язок з його російським видавництвом «Петербургский писатель» розірвано. Однією з можливих причин такого явища Андрій Курков називає свої виступи у пресі під час помаранчевої революції, у яких він давав негативні оцінки щодо офіційної політики Росії та її втручання у хід українських виборів-2004.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.