Пам’ятний знак біля Шевченкового джерела
29 травня в селі Пустоіванному Радивилівського району, поблизу міжнародної туристичної автотраси Київ – Чоп, відбулося відкриття пам’ятного знака біля Шевченкового джерела, при якому, за народними переказами, в жовтні 1846 року зупинявся Тарас Шевченко. Він тоді подорожував Волинню, виконуючи завдання Київської археографічної комісії – замальовувати історичні пам’ятки, кургани й урочища, збирати різні старожитності, в тому числі давні акти, грамоти, документи, записувати народні легенди, перекази, оповідання, пісні.
Колишнє джерело з піддашком тепер не впізнати – воно нагадує меморіальнмй комплекс. Високий камінь-стела, а на ньому – меморіальна таблиця. Постамент, огорожа, сходи, жолоб для води…. Одне слово, капітальна споруда. Після освячення джерела місцевим священиком виступили дубенський письменник, художник, скульптор, автор пам’ятного знака Микола Тимчак і радивилівська потеса Галина Гнатюк. Вони говорили про значення творчості Великого Кобзаря для наших краян, читали свої вірші. Своїми думками ділилися також голова Радивилівської районної ради Володимир Кондик, голова райдержадміністрації Олег Ващук, депутат районної ради, місцевий підприємець Олександр Краплич, який прийшов на урочистість з дочкою та племінником. Школярі підготували літературну вікторину.
Фотознімки Галини Гнатюк і Миколи Тимчака.
Того ж дня в селі відбувся районний фестиваль народної творчості «Надстирянська весна», адже річка Пляшівка, яка тече тут від села Нової Пляшевої (Жовтневого), впадає в Стир.