Пам’ятний знак на місці ставки кримських татар

Висвітлюючи відзначення на території Національного заповідника в селі Пляшева Радивилівського району 365-ї річниці Берестецької битви, засоби масової інформації недостатньо уваги приділили тому факту, що вперше у вшануванні героїв битви брала участь група кримських татар на чолі з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Як відомо, у визвольній битві проти Речі Посполитої українці і кримські татари виступили союзниками.

– Багато сьогодні існує дискусій – що це було і навіщо. Але було й інше. Наші народи шукали ту конфігурацію, як би ми сказали сучасною мовою, щоб зберегти себе, свою землю захищати, – заявив Р.Чубаров, виступаючи на головній сцені урочистостей.

Голову Меджлісу кримськотатарського народу учасники Днів пам’яті героїв зустріли захоплено. Багато хто зупиняли Рефата Чубарова і висловлювали йому щиру підтримку в тій ситуації, в якій сьогодні опинилися кримські татари.

Після офіційної частини Р.Чубаров мав можливість відвідати місце ставки кримського хана Іслям Гірея ІІІ поблизу села Острова. У далекому 1651 році ватажок кримських татар у кращих тактичних традиціях розмістив на височині Берестецького поля своє 30-тисячне військо. Силами Асоціації козацьких стрілецьких братств цьоку року на цьому місці було встановлено спеціальний пам’ятник.

– Цей камінь вже другий, який ми встановили. Перший присвятили Богдану Хмельницькому. А цим ми вирішили увічнити місце стоянки хана Іслям Гірея ІІІ, оскільки це історичне місце. Звідси він оглядав поле битви, звідси він вів свої війська. Я думаю, що для кримських татар це святе місце, – розповів голова Асоціації козацьких стрілецьких братств України Віктор Федосюк.

Знаковість і історичність цієї пам’ятки відзначив і Рефат Чубаров:

– Я шокований такою повагою місцевих людей до подій 365-річної давності. Дійсно, сьогодні тут немає змагань, хто переміг, а хто програв.

Незважаючи на союзницькі кампанії і тісний контакт українського і кримськотатарського народів в історичному контексті, роз’єднаність цілей все ж привела до втрати козаками державності і першої анексії Кримського ханства. Однак Рефат Чубаров переконаний, що така історія може послужити хорошим уроком у майбутньому.

Для Радивилів.info – за публікацією сайту: http://qha.com.ua/ru/politika/chubarov-o-bespoleznosti-istorii-govoryat-tolko-tsiniki-video/161983/

krymski_tatary-1krymski_tatary-3krymski_tatary-4

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

2 коментарі

  1. Каленик сказав:

    Давайте ще Поляків привеземо в Пляшеву, та з ними пофотографуємось на козацьких могилах…
    Татарам віри немає.

    • Володимир Ящук сказав:

      Шановний Каленику, Ви катастрофічно відстали від подій. Поляки, причому в одязі часів Берестецької битви, беруть участь в урочистостях уже кілька років підряд. І це нормальними людьми сприймається нормально.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.