Пам’ятний знак відкриють у селі Хотин

Пам’ять відомого українського археолога, доктора історичних наук Ігоря Свєшнікова увічнять у селі його дитинства Хотині Радивилівського району на Рівненщині. Це буде в п’ятницю, 23 жовтня. Пам’ятний знак дослідникові Берестецької битви 1651 року буде відкрито на місці садиби на околиці села, де проживала родина науковця. Захід розпочнеться о 12-й годині. Тут проведено значні роботи з упорядкування території – з ініціативи місцевого краєзнавця, автора книги про Хотин Надії Мельник та за підтримки районної влади.

На фасаді Хотинської школи, яка носить ім’я Ігоря Кириловича Свєшнікова, відкриють та освятять меморіальну дошку.

Нагадаємо, 100-річчя від дня народження видатного історика-археолога Ігоря Свєшнікова відзначається в Україні на державному рівні.

Ігор Свєшніков, Игорь Свешников

Свєшніков Ігор Кирилович.

Ігор Свєшніков народився в Києві у дворянській сім’ї, у його роду була й українська козацька старшина. У 1921 родина переїхала в село Хотин. Ігор провів дитячі роки в цьому селі та в Радивилові. В одному з листів радивилівському краєзавцеві Федору Бортнику від 5 травня 1994 року Ігор Кирилович писав: «Петра Дмитровича Шепченка я вперше побачив зимою 1921-го на 1922 рік, коли моя мати з двома дітьми втекла з більшовицького раю з Києва і прибула на Волинь. В часі нелегального переходу кордону і складної подорожі ми, діти, заразилися скарлатиною – і я всю зиму прохворів. Доктор Шепченко лікував мене. В 1923 – 1924 роках ми з матір’ю жили у Радивилові на вул. Кременецькій у будинку на той час уже покійного генерала Богдановича».

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.