Педагог, директор школи, відмінник освіти

Улітку своє 80-річчя зустрів відомий у нашому краї педагог, колишній директор Радивилівської середньої школи №1 Іван Васильович Мельничук.

Він народився 11 червня 1942 року в селі Ситне (тоді Червоноармійського району Ровенської області) в сім’ї селянина. Спочатку навчався в рідному селі, а потім – у Рудня-Почаївській середній школі, яку закінчив у 1959 році.

Працював у колгоспі «Победа» на різних роботах. В 1960-1961 роках – учень Бродівського педучилища. В 1961 році Іван Васильович був призваний на військову службу. Перебуваючи в армії, закінчив курси молодших лейтенантів. З 1964 по 1969 роки навчався на відділенні біології та хімії в Кременецькому державному педагогічному інституті, який закінчив з відзнакою. Там Іван Васильович познайомився зі студенткою Олійник Антоніною Іванівною, 1947 року народження, яка також навчалась на цьому відділенні. В 1967 році вони одружились. Молоде подружжя почало працювати з 1969 року по 1971 рік у Вербській середній школі-інтернаті: Іван Васильович – заступником директора по виховній роботі, Антоніна Іванівна – вчителем біології та хімії. Пізніше вони викладали біологію та хімію у Вербській середній школі. В 1972-1974 роках Іван Васильович – керівник початкової військової підготовки Червоноармійського СПТУ-26. А в 1974 – 1975 роки працював інструктором організаційного відділу Червоноармійського райкому партії.

26 серпня 1975 року Іван Васильович був призначений директором Червоноармійської СШ №1. Основні зусилля молодий директор спрямував на усунення двозмінного навчання. Була здійснена двоповерхова добудова приміщення школи. Вчителі на чолі з Іваном Васильовичем працювали над освоєнням кабінетної системи, пізніше – над оптимізацією навчального процесу. Творчою лабораторією для вчительки хімії Мельничук Антоніни Іванівни став навчальний кабінет, який вона постійно дообладнувала. Як вчитель-методист, вона очолювала роботу районного методичного об’єднання вчителів хімії. Її учні були призерами обласних олімпіад.

Наприкінці 80-их років було побудовано тир, військове містечко, а також організовано добудову гардеробів спортзалу, кабінету вчителів фізвиховання, два класи внизу, замінено на мозаїчну підлогу паркет на першому поверсі.

Учні та вчителі разом з Іваном Васильовичем постійно обробляли в приміських колгоспах по 15-20 га цукрових буряків. Діяв табір праці та відпочинку для учнів 10 класів. Директор школи особисто особисто, за рахунок грошей за цукровий буряк (4-5 тис. крб.. щорічно) організовував для 50 учнів 10-х класів різноманітні цікаві екскурсії.

В 90-х роках була здійснена добудова 10 класних кімнат навпроти шкільного стадіону. Влітку 2001 року частина математичного кабінету та лаборантської фізкабінету були переобладнані під комп’ютерний клас.

Іван Васильович був пропагандистом, лектором Товариства «Знання», проводив заняття з цивільної оборони для вчителів. Користувався заслуженим авторитетом серед учнів, їх батьків, вчителів району, наших містян.

За багаторічну трудову діяльність Іван Васильович нагороджений значком «Відмінник освіти УРСР», годинником від Президента України, багатьма освітянськими грамотами, йому було присвоєно звання «старший вчитель».

На пенсії він – активний учасник усіх шкільних і міських заходів, виступав з цікавими повідомленнями на заняттях університету третього віку, своїми спогадами підтримує веселий настрій на зустрічах вчителів-ветеранів школи, виконує обов’язки голови ревізійної комісії міської організації ветеранів.

Разом з дружиною виховали двох дітей, сина і дочку, дочекалися внуків. Син Василь, після закінчення школи з срібною медаллю, навчався у Львівському університеті імені Івана Франка на економічному факультеті, потім у Львівській академії державного управління. Працював у Міністерстві молоді і спорту України, в Адміністрації Президента України, в даний час – у Комітеті у справах переселенців з Криму. Дочка Олеся, закінчивши школу з золотою медаллю, навчалась у Тернопільському педінституті на факультеті початкового навчання молодших класів. Зараз працює вчителькою молодших класів у рідній школі – ліцеї №1. Її син Іван після закінчення юридичного факультету Львівського університету внутрішніх справ працює в Рівненському обласному управлінні поліції.

На жаль, дружина нашого ювіляра, Антоніна Іванівна, залишила його вдівцем 6 квітня 2009 року.

Рідні, вчителі, друзі, сусіди і моя родина щиро і сердечно привітали Івана Васильовича з прекрасним ювілеєм мудрості, життєвого досвіду і цінних знань. Зичимо доброго здоров’я, щасливого довголіття, родинної радості, всіляких гараздів, миру і добра! На щодень, щомить, на многії і благії літа!

Юрій Арламовський.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.