Переможці конкурсу “Краща книга Рівненщини”

На подвір’ї Рівненської обласної наукової бібліотека підбили підсумки одинадцятого обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини». Конкурс був заснований Рівненським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації та проводиться у партнерстві з бібліотеками області.

У Рівненській ОДА повідомили, що для обрання учасників конкурсу було проведено опитування понад 19 тисяч чоловік читацької аудиторії. Враховано думку дітей, учнівської молоді, інтелігенції та інших прихильників читання.

На заключному етапі було визначено 210 книг. Переможців у десяти номінаціях визначало авторитетне журі, до якого увійшли науковці, письменники, художники та відомі громадські і культурні діячі краю. Як зазначила начальниця обласного управління культури та туризму Любов Романюк, головна мета конкурсу – виявити кращі видання місцевих авторів та популяризувати їх, а також виховати культуру читання у жителів нашого краю.

«Рівненщина – багата на письменників та творчих людей. Наші фонди наповненні найкращими виданнями, серед яких – і місцевих авторів. Приємно відзначити, що бібліотеки стали сучасним артпростором для їх відвідувачів», – повідомила пані Романюк.

Книги-переможці конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінаціях:

Краще історико-краєзнавче видання: Олена Прищепа, «Місця зустрічі»;

Краще довідкове видання: упорядники Лідія Малишева, Тетяна Матушевська, Валентина Гуріна, «Премії Рівненщини за досягнення у сфері літератури, культури і мистецтва»;

Краще видання з мемуаристики та документалістики: Андрій Жив’юк, «Антон Олійник: нескорена мрія»

Краще прозове видання: Ірина Баковецька-Рачковська, «Пластилін»;

Краще видання для юнацтва та молоді: Сергій Гридін, «Чужий»;

Краще видання для дітей: Лідія Гольонко, «Веселі миші»;

Краща поетична збірка: Євген Шморгун, «Погорина»;

Краща книга з архітектурно-мистецької спадщини Волині: Петро Ричков, «Архітектор Ян Якуб Бургіньойн: творча спадщина»;

Краще поліграфічне видання: Юрій Журавель, «Карикадурка»;

Кращий літературний дебют: Людмила Чаттопадхай, «А без дощу ніяк…».

До речі, в 2016 році переможцем у номінації «Краща книга місцевого автора, видана за межами області», була визнана книга радивилівського автора Володимира Ящука «Радивилів у перегуках віків». А роком раніше у такому ж конкурсі Рівненщини до числа кращих історико-краєзнавчих видань була віднесена і книга Володимира Ящука “Радивилів. Краєзнавчі матеріали”.
Володимир Ящук, книга, Радивилів у перегуках віків

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.