Перша патронатна сім’я – в Радивилівській громаді

У лютому в нашій Радивилівській ОТГ розпочала свою роботу патронатна сім’я – на сьогоднішній день єдина на території всієї Рівненщини.

Це родина, яка пройшла спеціальний курс підготовки, щоб здійснювати тимчасовий догляд над дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Такі сім’ї, відповідно до державної стратегії, стануть альтернативою інтернатним закладам, діти потраплять в комфортні та безпечні домашні умови, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію.

– Упродовж цих місяців радивилівські патронатні вихователі здійснювали догляд та піклування над п’ятьма дітьми з двох сімей. І ось 13 листопада знову був підписаний трьохсторонній договір про влаштування на тимчасове проживання у патронатну сім’ю двох братів з Радивилівської громади. Хлопчики вже проходять адаптацію в новій сім’ї, – розповів Радивилівський міський голова Микола Карапетян.

Контролюючий супровід сім’ї в складних життєвих обставинах здійснюватиме фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб. Підтримку сім’ї на випробувальному терміні надає і староста старостинського округу по місцю проживання. Координацію роботи патронатних вихователів буде проводити служба у справах дітей міської ради.

За цей час органи опіки та піклування зобов’язані  провести роботу з батьками дитини і визначити, де їй буде краще. При цьому можливість повернути дитину до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю. Наприклад, якщо треба привести помешкання до ладу, допомогти з працевлаштуванням. Також працюють із залежними від шкідливих звичок та хвороб, якщо у самих батьків є бажання змінитися.

За час, відколи у громаді налагоджено патронатний супровід дітей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, можна проаналізувати певні особливості такої роботи. Одна з особливостей  такого догляду полягає в тому, що діти мають тісний контакт з біологічними батьками та родичами. Проте патронатна сім’я здатна дуже швидко мобілізувати свої дії у непередбачуваних випадках. Аби «форс-мажорних» випадків траплялося якомога менше, плече підтримки патронатній сім’ї нашої громади готова підставити міждисциплінарна команда, до складу якої входять представники ювенальної превенції Радивилівського відділення поліції, служби у справах дітей міської ради, міського центру соціальних служб. А також сімейний лікар Радивилівської міської лікарні, відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту міської ради.

Відповідно до рекомендацій, дітей, які прибувають з різних населених пунктів під патронатне виховання, слід визначити у навчальний заклад, найближче розташований за місцем проживання вихователів. Термін перебування дитини у патронатній сім’ї, відповідно до закону, не може перевищувати шести місяців. За цей час біологічні батьки повинні докласти максимум старань, аби поліпшити побутову картину вдома, змінити поведінку і далі сумлінно виконувати свої батьківські обов’язки. Якщо ж вони грубо ігнорують цей шанс, тоді настає процес позбавлення їх батьківських прав.

Олена ПІСАРЄВА,

начальник служби у справах дітей Радивилівської міської ради Рівненщини. (Газета «Голос України»).

діти, дети, малюнок, рисунок

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.