Перша золота медаль нашого випускника

Ігор Сапко60 років тому в історії Радивилівщини сталася не надто важлива, але по-своєму прикметна подія: випускникові місцевої школи було вперше вручено золоту медаль.

Цим золотим медалістом став Ігор Сапко, випускник Червоноармійської СШ, шкільний поет і чемпіон району з легкої атлетики.

Я з ним подружився у першому класі вересневого 1945 року, першого повоєнного навчального року. Наші батьки теж товаришували, хоча Ігорів батько був священик, а  мій  – муляр. Ігор виховувався у старій інтелігентській родині, його мати походила з давнього  радивилівського  роду  Павлових. Вона закінчила Бродівську  гімназію і допомагала єдиному синові у навчанні, починаючи з молодших класів.

Ігор був дуже рухливим і  емоційним, брав активну участь у різноманітних виховних заходах. У 9 класі, а це вже був 1954 рік, нашим класним керівником  і улюбленим вчителем  стала Устина  Миколаївна Несесюк. Вона  створила рукописний альманах «Мистецтво юних», у який записувались  кращі твори учнів класу. До цього альманаху  Ігор написав багато віршів. (І згодом продовжував їх писати.) А художньо оформив цей альманах Анатолій Кравчук.

У 1955 році як медаліст Ігор Сапко без вступних екзаменів поступив до Архангельського гірничого інституту . Але йому не сподобалася майбутня професія, і в  1956 році хлопець стає студентом Львівського політехнічного  інституту. І знову розчарування. Ігор терпляче шукав своє покликання. Нарешті, у 1957 році він вступає на філологічний факультет Львівського державного педінституту, який закінчив  у 1961 році. Вся трудова діяльність  Ігоря Федоровича пройшла  у Львові і була пов’язана з педагогікою.

Ігор часто бував у Радивилові – тут проживала  його рідня. Зустрічався з друзями, відвідував  Устину Миколаївну, читав свої нові вірші.

Через важку хворобу не зміг приїхати на святкування 40-річчя школи. Помер І.Ф.Сапко у  серпні  2007 року, похований на Лев’ятинському кладовищі біля міста Радивилів.

Деякі вірші Ігоря Сапка вміщені на моєму сайті: http://radiviliv.ucoz.net/index/pershij_zolotij_medalist_nashogo_mista/0-21

Юрій Арламовський, м.Радивилів.

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.