Підстрибнути вище власної голови. ФОТО

«Політаймо над Радивилівщиною! Захоплюючі фото» – так називалася публікація в Радивилів.info  на початку липня про появу в соціальних мережах надзвичайно цікавих фоторобіт організації “Видиво», в якій працюють київські режисери, радивилівці Арсеній Бортник, Тарас Підгірняк та інші ентузіасти. Вони продовжують дивувати своїми новими фото- і відеороботами, знятими з допомогою літаючої фотовідеокамери.

Слід сказати, що ще три десятки років тому фотографувати Радивилів згори (точніше – Червоноармійськ) не мав права ніхто. Облліт, як тоді називалася служба, що пильно стежила, аби ми випадково не  розголосили державну таємницю, надсилала в редакції районних газет перелік заборон. Так-от існувала й така заборона публікувати фото з високої точки зйомки. І коли одного разу районка необачно надрукувала фотознімок тваринницької ферми в селі Митниця, знятий з високого вікна одного з виробничих приміщень, це викликало шалений скандал і неабиякі неприємності для редактора та автора фоторепортажу.

У роки незалежності України сумнівних заборон уже не було. І я скористався з цього, опублікувавши, в тому числі і на сайтах в Інтернеті, фотознімки Радивилова, зроблені з елеватора комбінату хлібопродуктів, з найвищих дахів комбікормового заводу цього ж комбінату, з інших високих точок зйомки, як правило, з вікон багатоповерхівок і багатоповерхових наших довгобудів.

Якість фото, звісно, залежала від фотоапарата. На зміну найпростішим цифровим камерам прийшли більш досконалі – фірм «Олімпус», «Кенон», зараз використовую і два хороших дзеркальних фотоапарати Nikon.

Однак, навіть вилазячи драбинами на ризиковані дахи, підстрибнути вище власної голови все одно не зміг. А так хотілося…

І ось приємно усвідомлювати, що молоді радивилівські фотовідеомайстри зуміли це зробити. Ну, якщо й не самі підстрибнули, то допомогли нам, глядачам, це зробити з допомогою фотовідеоробіт, які публікують у соцмережах. На жаль, відвідуваність сторінок у цих мережах досить невисока, про що говорять лише поодинокі «лайки»-відгуки, а так би хотілося, щоб ці унікальні фото і відеоролики переглянули якомога більше радивилівців. Переглянули – і з особливою силою переконалися, що наше невелике містечко виглядає по-справжньому привабливо, не любити його неможливо.

Тож передруковуємо деякі фото з видами Радивилова. Підтекстівки подаються для тих, хто не дуже добре знають місто. Для збільшення натискайте на знімок вказівником.

Радивилів, центрРадивилів зі сторони парку імені Т.Шевченка. В центрі – бульвар Черняка, який веде від вулиці Кременецької.

Радивилів, центрРадивилів. У центрі на другому плані – майдан Незалежності.

Радивилів, східРадивилів. Комбікормовий завод комбінату хлібопродуктів біля залізниці.

РадивилівРадивилів. Городи за мікрорайоном Східний, зліва – вулиця П.Стрижака, об’їзна зі сторони Почаєва.

Балки - РадивилівВид на Радивилів зі сторони села Балки. Справа – об’їзна автомагістраль.

radyvyliv_vydyvo-7radyvyliv_vydyvo-6Радивилів. Майдан Незалежності.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Михайло сказав:

    Дуже цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.