Після вкидання суддів у смітники в сусідньому районі

Кременець, смітник, протестКримінальні провадження за двома статтями Кримінального кодексу порушили правоохоронці після кременецької «смітникової люстрації», яка сталася в районі, сусідньому з Радивилівським (м.Радивилів).

Міліція райвідділу порушила кримінальне провадження за статтями 296 частиною 2 – хуліганство, а також 377 частиною 2 – насильство щодо суддів, – повідомив т.в.о. начальника Тернопільської обласної міліції Олександр Богомол. – Але ніяких репресій, як активно обговорюють у соцмережах, немає. Після подій у Кременці ми не затримували жодної людини. Двом активістам оголошено про підозру.

Народний гнів з наступним вкиданням до смітників голови райсуду та судді, яка слухала справу, викликали рішення кременецького райсуду у кримінальному провадження щодо колишнього міського голови Почаєва. Того звинувачували у зловживаннях і службовому підробленні. Згідно з рішенням суду, він визнаний винним. Але звільнений від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки.

-Інформація щодо виправдального вироку не відповідає дійсності, – наголосив Олександр Богомол. – Люди або не зрозуміли почутого в суді, або умисне не захотіли цього зрозуміти.

Це вже третій пікет, які проводять кременецькі активісти під стінами райсуду. Попередні були через надто лояльний вирок педофілу, який розбещував неповнолітню дівчинку. Рішення суду вже оскаржила прокуратура і справу розглядатиме Апеляційний суд.

Окремо розслідують правоохоронці і дії працівників міліції, які в момент мітингу 16 січня перебували під стінами суду. Покарані будуть ті, хто недобросовісно виконував службові обов’язки під час так званої люстрації.

-Я особисто стояв би перед смітником і намагався б зупинити активістів та застерегти від правопорушення, – каже Олександр Богомол. – Чому цього не робили працівники міліції, які здійснювали охорону громадського прядку – не знаю. Можливо, через брак досвіду. Чи з інших причин. За цим фактом ми проведемо службову перевірку і винні будуть покарані.

 Довідка

 В Тернопільській області вже вп’яте кидають чиновників та високопосадовців до смітників. За трьома фактами порушені кримінальні провадження. У двох випадках щодо кримінального переслідування тих, хто вкидав їх до смітнику, відмовились самі потерпілі. Мотивували, що не мають до них жодних претензій. 

http://te.20minut.ua/Kryminal/zhodnogo-z-kremenetskih-aktivistiv-ne-zatrimuvali-10432486.html

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.