Після жорсткої розмови на колегії РДА

Під головуванням очільника райдержадміністрації О.Ващука і за участі голови районної ради В.Кондика відбулося чергове засідання колегії Радивилівської райдержадміністрації.

Першим у порядку денному було питання «Про реалізацію Програми розвитку фізичної культури і спорту в Радивилівському районі на 2014 – 2016 роки». Доповідав в.о. завідуючого сектором молоді та спорту райдержадміністрації М.Тацій. Розпочав з фінансу­вання Програми. З виділених 10 тисяч гривень фак­тично використано трохи більше 3 тисяч. Було відмічено слабку матеріально-технічну базу місцевої КДЮСШ, а в Радивилові – зміцнення матеріально- технічної спортивної бази, адже міською радою облаштовано кілька спортмайданчиків.

Загалом зроб­лено ґрунтовний аналіз проблемних питань у цій сфері. А серед них одне – чи не найсимптоматичніше. Кожний 6-й учень району має відхилення в стані здоров’я, тож не може займатися за загальними програмами з фізичної культури в повному обсязі, а лише за окремими в спеціальних медичних групах. А ще доповідач наголосив, що – попри різного роду складнощі и – спортивні змагання у районі проводяться, команди району беруть участь і в обласних змаганнях. Правда, позиції в результативності таки втрачаємо.

nezaleznist-9dУ підсумку звіту голова райдержадміністрації О.Ва­щук зауважив: «Констатуємо факт загибелі спорту». Жорстко. Звісно, цього насправді ніхто не хоче і влада не допустить, щоб так сталося. Тож члени ко­легії взяли активну участь в обговоренні питання і виробленні пропозицій для поліпшення ситуації. Як­що узагальнити, то головне – серйозно пожвавити культивування фізичної культури у навчальних закла­дах, створити у них спортивні секції і гуртки. Але для цього потрібні відповідні кадри, справжні енту­зіасти цієї справи, які люблять спорт і прищеплюватимуть цю любов дітям.

На цьому особливо наго­лошували М.Карапетян, В.Кеда, А.Грисюк. А розвиток спорту в районі, підготовка власне спортсменів, досягнення вагомих результатів у тому чи іншому виді спорту мають бути пріоритетним завданням дитячо-юнацької спортшколи. Завдання правильне, зауважує М.Карапетян, але чи маємо ми для його реалізації спортзал? Тож треба виготовити відповідну проектно-кошторисну документацію, звести спортзал (хоча б для ігор з волейболу і баскетболу), а тоді вимагати результатів. До речі, на колегії докладно йшлося і про необхідність раціонального використання спортзалів шкіл, щоб усі, хто бажають, могли без­перешкодно у них займатися, а для цього укласти, при потребі, навіть відповідні договори.

Підбиваючи підсумки докладного обговорення питання, О.Ващук справедливо зауважив, що доручення голови адміністрації з цього приводу треба серйозно доопрацювати. Серед пропозицій, які вно­силися, – відновлення волейбольного відділення у КДЮСШ. А ще голова райдержадміністрації серед завдань наступного, 2016 року назвав підвищення показника зайнятості дітей спортом, а відтак кількість хворих дітей має зменшуватися.

(За публікацією радивилівської районної газети «Прапор перемоги», №50 за 2015 р.).

 

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.