Планують передати в оренду через аукціон 23 земельні ділянки

На черговій сесії Радивилівської міської ради розглянули блок земельних питань.

Депутати підтримали рішення про включення земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності до переліку інвестиційно-привабливих земельних ділянок, право оренди на які підлягають продажу на земельних торгах.

– Всього, відповідно до затвердженої редакції документу, територіальна громада планує передати в оренду через аукціони 23 земельні ділянки сукупною площею понад 130 гектарів, – сказав голова громади Микола Карапетян.

Важливим кроком щодо налагодження ще більш ефективного управління земельними ресурсами у громаді стало ухвалене депутатами рішення про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під польовими дорогами в межах орендованих паїв із подальшим внесенням відомостей до Державного земельного кадастру. Оскільки плата за землю є одним із видів доходів місцевих бюджетів, оподаткування земель під польовими дорогами в межах орендованих паїв, визначене законом, відкриває громаді додатковий ресурс наповнення бюджету, від чого залежить стабільне забезпечення основних її процесів життєдіяльності.

– У нашій громаді провели інвентаризацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, які були у державній власності, а тепер передані в комунальну власність, – розповідає начальник відділу земельних відносин Радивилівської міської ради Людмила Льовін. – Щодо земельних аукціонів на право оренди, то за останні кілька років на земельних торгах продано право на оренду десяти земельних ділянок. На аукціоні в боротьбі за отримання права оренди встановлена більша від стартової орендна плата, відтак місцевий бюджет отримує більше коштів. До того ж, такі земельні ділянки отримують, хоч тимчасового, але господаря, який їх обробляє, використовує за призначенням.

 Олександра ЮРКОВА. («Голос України»).

Радивилів, міська рада

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.