Пляшева: Ушанування пам’яті українських козаків-героїв

На Радивилівщині (село Пляшева Дубенського району) проходять заходи з відзначення 370-ї річниці Берестецької битви, однієї з найбільших у часи Хмельниччини. Упродовж вихідних днів проводилися традиційні заходи із вшанування загиблих козаків.

3-го липня у Свято-Георгіївському соборі, що на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», відбулися богослужіння та панахида. Відслужили й панахиду в урочищі Монастирщина (біля села Острів), на козацькому цвинтарі.

А 4 липня пройшли Митрополиче богослужіння та вселенська панахида за участю Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Ушановано пам’ять усіх полеглих борців за незалежність України. Відбулася традиційна урочиста хода від Свято-Георгіївської і Свято-Михайлівської церков (острів Журавлиха) до пам’ятника Героям Берестецької битви та покладання квітів. У церемонії взяли участь представники влади, народні депутати України.

Увага паломників привернули виставки виробів народних умільців, виступи лірників і кобзарів, козацьке таборування.

Рівненське телебачення (Рівне 1) через «Ютуб» вело пряму трансляцію з заповідника в Пляшевій.

В урочистих заходах взяли участь творчі колективи Радивилівського міського будинку культури – народний аматорський хор (керівник Ярослав Жолнович) і народний аматорський театр (Григорій Комар).

Радивилів, Пляшева, заповідник

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.