Поетеса з села Теслугів Радивилівського району випустила півтора десятка книг

Ангеліна Оборіна, Львів, поетесаАнгеліна Оборіна, львівська поетеса, родом із села Теслугів, нині Радивилівського району, записала спогади, як у дитинстві її мама – Євдокія Іванівна Палащук – часто ходила з дітьми до лісу по суниці чи в святкові дні водила їх до бабусі в сусіднє село. Дорога пролягала через ліс. Звучно кували зозулі, а в молодому березняку пахло грибами і травою. Сходило сонце. Густі білі пари, напоєні теплом і світом, тихо піднімалися вгору. Діти відпочивали хвилин двадцять і слухали цікаві історії про ліс від мами.

Завдяки своїй освіті мати мала декілька спеціальностей. А батька Ангеліни називали майстром на всі руки. Був весь у роботі та в роз‘їздах. Хоробро бився на фронтах війни. Виховання дітей більше лягало на плечі матері.

Середню освіту Ангеліна Палащук отримала в м. Берестечку в 1953 році.  Щоправда, за її спогадами, навчалася один рік у Козинській середній школі у 8 класі – разом з Юрієм Костюком, Тамарою Сущінською і Теклею Матюшок.

У тому ж 1953-му поступила в Луцький педінститут ім. Лесі Українки і закінчила його в 1958 році. У студентські роки чим тільки не захоплювалася – закінчила курси масажисток, автоінспекторські курси, курси шоферів і мотоциклістів, займалась мотоспортом, навіть здобула звання майстра спорту з мотоспорту.

У заміжжі Ангеліна взяла прізвище чоловіка. Його, офіцера, переводили з місця на місце. Жили в Луцьку, Рівному, два роки – в Німеччині, 10 років – в Одесі, 9 років – в Алма-Аті, затим опинилисяу Львові. В Алма-Аті Ангеліна отримала ще одну вищу освіту, закінчивши заочно інститут ім. Абая. Працювала в школі  та в інституті іноземних мов на кафедрі російської мови та літератури.

Друкуватися Ангеліна Оборіна почала в 1965 році, хоч писала вірші з дитинства.

Коли працювала обласним інструктором книголюбів у Львові, організовувала зустрічі читачів з письменниками, сама виступала, читаючи свої вірші. А їх ставало все більше й більше, головним чином – на дитячу тематику.

Знайомство з відомою поетесою Ангеліною Буличовою переросло в дружбу. Побажання і поради Буличової  Ангеліна сприймала як урок учителя. Багато в чому допомогли їй поетеси Ніла Турбал, Марія Людкевич, Марія Дорошенко.

У 1994 році вийшла перша гарно оформлена книжка А.Оборіної „Голубий сон”. Оформлення здійснила художниця, дочка поетеси Олена. У подальшому були випущені збірки віршів «Веселий промінь» (1999), «Зайчик в’яже рукавички” (видавництво «Каменяр», 2000), книжки «Сповідь звичайної жінки», «Рожева мальва», «Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа», «Подих часу», «Сонце в безкозирці», «Божа ласка», «Колискова для Данилка», «Не всміхнеться вже мамина зірка», «Співаймо всі», «Софійчині сни» та інші.

Композитори Сергій Петросян, Галина Мартиненко та Віра Євтушек знайшли в Ангеліниних рядках дитячих віршів та в інтимній ліриці цікаву канву, по якій так цікаво ткати мелодичні узори. Пісні на слова Ангеліни Оборіної часто виконуються на концертах музично-літературним гуртом «Сяйво», яким керує композитор Віра Євтушек.

Книжками нашої землячки цікавляться українські діаспори в Чехії, де вона друкувалась в журналі „Пороги”, в Америці і Франції, куди поетеса часто надсилала свою літературу.

Відома участь Ангеліни Оборіної у громадській роботі – як проректора на громадських засадах Малої Академії літератури і журналістики, члена вченої ради, викладача курсу поезії, наставниці обдарованих дітей і редактора їх перших поетичних збірок.

Ангеліна Оборіна зустрічалася і з читачами рідного краю – міста Радивилів, сіл Теслугів, Козин, Пляшева та ін.

 

Поетеса з села Теслугів Радивилівського району випустила півтора десятка книг

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

2 коментарі

  1. Користувач сказав:

    А можна її вірші???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.