“Погорина” зверталася й до теми Радивилівщини

Десять років тому почав виходити обласний літературно-краєзнавчий журнал «Погорина» (Рівне, 2006, редактор Євген Цимбалюк), де публікувалися краєзнавчі матеріали і про Радивилівщину. Ще до заснування журналу час від часу під такою ж назвою виходили літературно-краєзнавчі альманахи за редакторством тодішнього голови Рівненської обласної письменницької організації Євгена Шморгуна.

pohorynaСеред авторів спочатку альманаху, а потім і журналу «Погорина» виявився радивилівський літератор і краєзнавець Володимир Ящук. Він, зокрема, опублікував статтю про середньовічного поета з села Теслугів Івана Журавницького, рецензії на поетичні збірки Степана Бабія і Петра Велесика, умістив великі добірки своїх віршів та власних переспівів з Омара Хайяма, які послужили основою для поетичної книжки «Слова» (2014)… Краєзнавчі матеріали про Радивилівщину, Дубенщину і наш край публікували в журналі Євген Шморгун, Євген Цимбалюк, Микола Пшеничний та інші письменники і журналісти. Ці матеріали користувалися інтересом у читачів, адже журнали надходили в бібліотеки.

Активними авторами заявили себе, за інформацією Рівненської організації НСПУ, письменники Євген Шморгун, Лідія Рибенко, Вікторія Климентовська, Петро Велесик, Микола і Юрій Берези, Неоніла Диб’як, Борис Боровець, Василь Басараба, Анатолій Криловець, Віктор Мазаний, Ростислав Солоневський, Володимир Ящук, Микола Пшеничний, Микола Тимчак, фотограф, уродженець села Рідкова Радивилівського району Анатолій Мізерний.

Чому про журнал говориться в минулому часі? Бо, на жаль, уже три роки керівництво Рівненщини не знаходить коштів для підтримки вітчизняної книговидавничої справи. Отож літератори для видання своїх книг шукають спонсорів, а випуск журналу, як мовиться, довелося відкласти у “довгий ящик”.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.