Полуничний «прорив» біля Почаєва

На базі полуничного кооперативу в селі Лосятин Кременецького району Тернопільської області (це село – поряд із Почаєвом) працюватимуть 5 сімейних ферм (з кількох районів) – у рамках проекту «Розвиток полуничних кооперативів» за сприяння партнерів Danone Ecosystem Фонду, компаній DanTrade, «Данон» в Україні та Міжнародного благодійного фонду «Добробут Громад». Підприємливі люди вирощуватимуть полуницю згідно з міжнародними стандартами ягідництва та забезпечуватимуть компанію високоякісною сировиною для виробництва йогуртів. 

Полуничні ферми створені на умовах співфінансування (52 тис. євро було інвестовано партнерами проекту, стільки ж родини інвестували самі), що свідчить про готовність родин частково фінансувати витрати, пов’язані з вирощуванням полуниці, та економічну доцільність ідеї.

Станом на червень 2015 року загальні площі насаджень у Лосятині складають 32 га (25 га кооперативного поля та 7 га сімейних ферм), запланований збір – 346 тонн полуниць. Вирощені в кооперативі та сімейних фермах полуниці постачаються для виробництва молочної продукції «Данон» в Україні і повністю забезпечують потреби компанії у цій ягоді.

полуниціВирощують полуниці за новітніми технологіями: на гребенях з використанням крапельного поливу. Для підживлення та обробки рослин закуповуються якісні добрива та засоби захисту рослин у провідних компаній-виробників, що мають сертифікати відповідності.

Кооперативне підприємство використовує садивний матеріал тільки з сертифікованих українських  маточників, що гарантує справжність сорту та безвірусність рослин, розповідають у компанії.

На сьогодні кооператив забезпечує роботою близько 500 сільських жителів регіону.

Для Радивилів.info – за публікацією  http://a7d.com.ua/novini/21173-klubnichnyefermyotdanone.html

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.