Полуничний джем із Берестечка

У розпалі сезон збору полуниці. Берестечківський плодоконсервний завод Горохівського району теж не стоїть без роботи. Цьогоріч там вирішили запустити у виробництво новий вид продукції під ТМ «ZaXaR» – густий полуничний джем у 400-грамовій баночці. Керівництво заводу закупило партію свіжої полуниці у місцевих одноосібних селянських господарствах.

«Днями я купувала полуницю у подружжя, яке мешкає в селі поблизу Берестечка. Соковита, запашна, солодка полуниця. Але мене вразили руки господині, яка її продавала – спрацьовані і зморені роботою. Видно, що кожна копійка дається цим людям важкою працею, та й щоб виростити ту полуницю, теж треба докласти багато зусиль. Тому ми вирішили закупити першу партію сировини і запустити у виробництво полуничний джем. Без домішок, штучних консервантів чи підсилювачів смаку. Усе натурально і дуже просто: свіжа полуничка і цукор», –запевняє директор заводу Наталія Захарчук.

Попрямували за місто Берестечко, аби побачити, як місцеві мешканці вирощують та збирають полуницю.

«Збираємо раз на 2-3 дні і вичікуємо, поки поспіє. Солодка і соковита. Маємо кілька великих грядок. Звісно, що і біля полуниці багато роботи: і просапати, і прополоти треба кілька разів у рік. Кожні 3-4 роки насаджую нову полуницю, бо старі кущі перестають так рясно родити. А скільки треба «погорбатитись», поки її визбираєш… Але що поробиш, у нас в селі роботи такої немає, тому намагаємось виростити щось на городі та продати», – розповідає місцева мешканка Лариса.

Опісля того, як полуницю зібрали у ящики, її обережно транспортують на завод. Місцеві працівники очищують ягоди від плодоніжок і заливають водою, аби від м’якоті відійшли зовнішні ворсинки і маленькі кісточки.

«Ми беремо свіжу полуничку, ретельно перебираємо її і миємо. Спосіб приготування дуже простий, рецептура – класична: лише полуниця і цукор. Ніяких секретів тут немає, як і немає ніяких інших консервантів чи підсилювачів смаку. Усе згідно з ДСТУ. Напевно, саме тому цей джем такий смачний. У нас є власна лабораторія, де ми перевіряємо кожну партію виготовленої продукції. Тому я з упевненістю можу сказати, що наші повидла і джеми не просто смачні, а й якісні та корисні», – зауважує технолог Берестечківського плодоконсервного заводу Ольга Струбіцька.

Тим часом у виробничих цехах кипить робота. Про це свідчить солодко-медовий полуничний аромат, який вирує навкруги Берестечківського заводу. У цеху гамірно. На одній лінії працівники пакують яблучне повидло з полуничним ароматом. Тут же на другій лінії технолог приступив до своєї магії: у великих тазах виблискує вимита полуниця, а поруч Ольга Струбіцька вже взялась закладати інгредієнти у варочну ємність.

Молода жінка чітко вимірює пропорції цукру і полуниці, завантажує усе в чан і ретельно вимішує. За кілька хвилин вже з’являються бульбашки, і медово-полуничний аромат ще рясніше розлягається по цеху. Після приготування джем розфасують у баночки.

«Нам захотілось випустити традиційний полуничний джем: лише полуничка й цукор… і щоб ягідка відчувалась цілою. Певно, багато хто пам’ятає це відчуття з дитинства, коли на окрайчик свіжого хліба кладеш ложечку полуничного джему, а як воно смакує з млинцями чи свіжими сирничками… Відчуваю, що нашим клієнтам припаде до вподоби цей джем. Адже все, що вирощене важкою працею і зроблене з любов’ю, – обов’язково матиме успіх», – переконана Наталія Захарчук.

У цьому Наталію цілком підтримує її чоловік Олександр Захарчук:

«У цій справі я повністю довіряю дружині. Її ідеї завжди мають успіх, а тому на виробництві періодично з’являються якісь новинки, на які згодом ми спостерігаємо хороший попит. Це її улюблена справа, в яку вона вкладається на всі 100%». (volyn24).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.