Пом’янули безневинно загиблих мирних громадян

День пам’яті жертв Бабиного Яру щорічно припадає на 29 вересня. Бабин Яр відомий тим, що там відбувалися масові розстріли євреїв. Проте його жертвами стали не тільки вони.
У Бабиному Яру також розстрілювали ромів, душевнохворих, порушників комендантської години, радянських військовополонених, підпільників, в’язнів Сирецького концтабору.
Крім того, тисячі жертв Голодомору 1932-33 років поховали саме у Бабиному Яру.
Місцем масових розстрілів Бабин Яр став у період з 1941 до 1943 року, під час окупації Києва нацистами. Протягом цього часу загарбники розстріляли тут близько 100 – 150 тисяч осіб, дві третини з яких були єврейського походження.
Наймасовіший розстріл євреїв у Бабиному Яру відбувся 29-30 вересня 1941 року. Тоді від рук нацистів загинуло майже 34 тисячі осіб. Загарбники збирали людей на спеціальній заставі, відбирали у них документи, коштовності, змушували роздягатися і виводили до краю яру. Там їх розстрілювали з кулемета.
Зранку, 29 вересня, у День пам’яті жертв Бабиного Яру в урочищі Пороховня поблизу Радивилова побувала делегація з Радивилівської міської ради. Тут, на місці масового розстрілу євреїв фашистськими окупантами, встановлено пам’ятну стелу. Керівники територіальної громади поклали квіти до її підніжжя та пом’янули безневинно загиблих мирних громадян. (З сайту громади).

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.