Помилуйся прикрасами не в ювелірному магазині, а в… музеї

Броди, музей

м.Броди. Історико-краєзнавчий музей.

Сьогодні, 26 березня, у Бродівському історико-краєзнавчому музеї відкриють виставку «З глибини віків», де відвідувачі зможуть побачити унікальні артефакти, виявлені під час археологічних розкопок за останніх п’ятнадцять років на території сусіднього району. Багато несподіваного, а може, й очікуваного відкрили науковцям древні, майже тисячолітні Броди та околиці райцентру на Львівщині. На виставку надано археологічні знахідки таких відомих історикам культур, як висоцька (ХІ – YІ століття до нашої ери), вельбарська (кінець ІІ – рубіж IV – V століть нашої ери), а також часів Київської Русі (ХІІ – ХІІІ століття). Коментуючи відкриття виставки, доцент історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, брідщанин Ярослав Онищук зазначив:

«Цікавими і важливими є знахідки з археологічних розкопок поселень різних історичних періодів біля міста Броди, сіл Суховоля, Дудин, Малинище, а також могильник висоцької культури в селі Накваша. В експозиції виставки представлені надзвичайно цікаві археологічні матеріали, зокрема скляні та бронзові прикраси, фібули, римські монети тощо, а також реставрована кераміка цих історичних періодів».

А Василь Стрільчук, директор історично-краєзнавчого музею, підкреслив важливу наукову цінність виставки, адже експонати дають зриме уявлення про давні поселення на території Бродів та навколо міста.

«Виставка відкриває змогу краще пізнати побут та умови життя наших далеких пращурів. Музей має на меті і в майбутньому влаштовувати подібні виставки, оскільки збірка артефактів у його фондах – найбільш представницька із усіх експонатів. З огляду на те, як багато важливих археологічних знахідок дали розкопки 2014 року на території Бродів і в його околицях, виникає потреба створити при музеї відділ археології Бродів і Брідщини – з окремим приміщенням. Для цього чи не найбільше були б придатні сьогодні занедбані каземати Бродівського замку»,– наголосив пан Стрільчук.

Для Радивилів.info – за повідомленням Гал-Info.

Помилуйся прикрасами не в ювелірному магазині, а в… музеї

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.