Біля Радивилова постала ЗУНР. Фото 2014 року

З нагоди відзначення 96-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки, у Бродах на Львівщині пройшла урочиста хода до могили четаря Української Галицької Армії Пилипа Гардзілевича та його побратимів.

Пам’ять борців за волю України вшанували спільною молитвою, яку відслужив декан Бродівського деканату Української православної церкви Київського патріархату о.Василь Шира. На знак пошани до загиблих героїв представники районної, міської влади та громадськості, учнівська молодь поклали квіти до могили та запалили свічки пам’яті.

Під час заходів до присутніх звернувся директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, відзначивши, що цього року виповнюється 95-а річниця загибелі Пилипа Гардзілевича, який віддав своє життя на вівтар української незалежності. Про це йдеться на сторінці Бродівського історико-краєзнавчого музею у Фейсбуці, звідки взято і фотознімки.

Для довідки: в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 р. стрілецькі частини, очолювані полковником Дмитром Вітовським, зайняли всі найважливіші урядові установи у Львові. 9 листопада УНРада утворила тимчасовий виконавчий орган, який 13 листопада було перетворено на уряд — Державний Секретаріат ЗУНР-ЗО УНР. 13 листопада УНРадою було затверджено Конституційні основи новоствореної держави — «Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської монархії», згідно з яким вона отримала назву «Західно-Українська Народна Республіка». Закон визначав територію ЗУНР, яка включала українські етнічні землі і охоплювала Галичину, Буковину і Закарпаття. Хоча мала деякий вплив і на частині Волині, зокрема в Радивилові, котрий розташований за 8 км від Бродів. Територія ЗУНР становила 70 тис. км², населення — 6 млн осіб. Було затверджено: герб держави — золотий Лев на синьому тлі; прапор — синьо-жовтий. Національним меншинам на території ЗУНР гарантувалися рівні права з українським населенням. Наслідком активної зовнішньополітичної діяльності ЗУНР стало відкриття посольств в Австрії, Угорщині і Німеччині і дипломатичних представництв у Чехо-Словаччині, Канаді, США, Бразилії, Італії та ін.Броди ЗУНР brody_zunr2 brody_zunr3 brody_zunr4

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.