Працюють у сфері надання соціальних послуг

Учора – з нагоди Дня працівників соціальної сфери, який відзначається в неділю, – у центрі дозвілля молоді в Радивилові відбулося вшанування працівників соціальної сфери. З привітаннями виступили, зокрема, міський голова Радивилова Микола Карапетян і керуючий справами районної ради Анатолій Тимошейко – від голів райради і РДА, які того дня брали участь у роботі сесії Рівненської облради, де відстоювали інтереси району.

socialna-1 socialna-2 socialna-3 socialna-4 socialna-5 socialna-6 socialna-7 socialna-8 socialna-9__ socialna-9__a socialna-9__b

Фото Василя Семеренка.

Напевно, що найтеплішим, найзахищенішим прихистком для кожного з нас є обійми дорогих і люблячих людей. Щасливі ті, які мають надійну підтримку рідних, відчувають материнську любов або любов дитини. Але життя вносить свої корективи в долю кожного з нас. Є такі люди, які мали все – сім’ї, дітей, статки, а потім залишились наодинці зі старістю.

Є багато і тих, хто не мав сім’ї, кому не посміхались рідні діточки і онуки, і зараз нема кому підтримати їх у важку хвилину. На схилі літ такі люди відчувають самот­ність, а часто стають безпорадними, немічними і з ост­рахом дивляться в майбутнє, не знаючи, що приготувало їм життя.

У цей скрутний і важкий час, який переживає наша країна, коли черствіють серця людей, бо кожен має свої проблеми, ці люди втрачають надію і віру в життя.

І саме тут на допомогу самотнім приходять люди, які працюють у сфері надання соціальних послуг, для яких соціальна робота – не тільки фах, але, свого роду, сенс життя, тому що працювати тут зможе не кожен. А той, хто прийшов до нас у Радивилівський територіальний центр соці­ального обслуговування на роботу, не тільки вміє від­чувати біль стареньких і перейматися чужою бідою, але й бере на себе відповідальність за долю своїх підопічних.

Адже 64 соціальним робітникам, які працюють у відділенні соціальної допомоги вдома і надають послуги 670 одиноким непрацездатним громадянам Радивилова і Радивилівщини, незважаючи на свій настрій, домашні проблеми, які є в кожного з нас, щоденно, а часто-густо надають послуги у вихідні і святкові дні, доводиться робити багато різноманітних справ: вислу­хати, дати пораду, закупити продукти і ліки, прибрати, попрати, приготувати їжу, а часто ще й погодувати хворого, викликати лікаря, при необхідності виконати якість дозволені медичні процедури.

Нелегка робота і у Радивилівському відділенні стаціонарного догляду, де 13 працівників здійснюють цілодобовий догляд за підопічними, 7 з них повністю прикуті до ліжка, 5 пере­суваються на візках. Середній вік жителів відділення 78 років (наймолодшому – 66 років, найстаршому – 91).

Працівники кухні дбають про різноманітне і смачне харчування. Інші працівники забезпечують годування, миття, прання одягу і білизни, чистоту і затишок у кімнатах, допомагають доцільно використати вільний час за допомогою організації духовних бесід, які прово­дять представники релігійних організацій міста, перег­ляду телевізійних програм, запрошення з виступами аматорів художньої самодіяльності, читання художньої літератури.

З задоволенням люди похилого віку відвідують відділення соціально-медичних послуг міста Радивилів та села Козин, де проходять курс реабілітації, отримують по­зитивні емоції від спілкування та оволодіння корисними знаннями в університеті третього віку, а ветеранський клуб “Затишок” проводить свою діяльність на базі відділення соціально-побутової адаптації.

Працівники побутових майстерень відділення організації надання адресної натуральної та грошової до­помоги допомагають відремонтувати одяг і взуття, по­шити нове плаття чи спідницю, зробити гарну зачіску.

На рахунку наших працівників багато добрих і корисних справ. Я свідомо не називаю сьогодні імен і прізвищ, бо це займе багато місця на шпальтах районної газети «Прапор перемоги», адже відповідальних працівників у нас дуже і дуже багато, в т.ч. і ветеранів, які нині вже на заслуженому відпочинку.

І напередодні Дня працівника соціальної сфери (відзначається в неділю, 6 листопада) я вітаю працівників територіального центру, всіх, хто працює і працював у сфері соціального захисту, – з нашим професійним святом.

Бажаю всім миру, добробуту, злагоди в ваших оселях, міцного здоров’я вам і членам ваших родин, щастя, здоров’я терпіння, душевної щедрості, любові близьких людей.

Нехай людська шана буде подякою вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро.

Людмила БОНДАР, заступник директора Радивилівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). (Радивилівська районна газета «Прапор перемоги», 4 листопада 2016 р.).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

2 коментарі

  1. Наталка Янчин сказав:

    Особливо яскраво ілюструє, хто ж “працюють у сфері надання…послуг” титульне фото!

    • Редактор сказав:

      За великим рахунком виступ самодіяльних артистів – теж соціальна послуга. До речі, як і робота журналістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.