Працює етнорезиденція “Ладомирія” в Радивилові

Етнорезиденція «Ладомирія» (Радивилів) розпочала участь в унікальному проекті, який релізується за підтримки Українського культурного фонду. Етнорезиденції дизайну та одягу «Ладомирія» – для творчих осіб та дизайнерів, які зацікавлені започаткувати власну справу та використовувати у подальшій творчості етнічні мотиви. Започаткував у Радивилові цю важливу справу Центру дослідження і відродження Волині (керівник Володимир Дзьобак).

Завданням акторів, які були запрошені на відкриття етнорезиденції в колишніх приміщеннях меблевої фабрики, було занурити глядачів в атмосферу українських звичаїв, традицій, показати, наскільки вони цікаві та продумані. Актори Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру, моделі ARTmodels у театралізованій формі показали вбрання та звичаї наших предків.

Разом із етнорезиденцією «Ладомирія» відкрили музей одягу Великої Волині.

В етнорезиденції вже побували доктор мистецтвознавства, автор багатьох наукових монографій Олена Никорак і кандидат мистецтвознавства Тетяна Куцир. Пані Олена прочитала цикл лекцій про тканини, які використовувалися під час виготовлення традиційних автентичних костюмів, а пані Тетяна лекції про одяг Опілля і Бойківщини. Потім учасниці проекту одягнули справжній український традиційний костюм і провели фотосесію.

Про роботу етнорезиденції регулярно інформує на своїй сторінці у Фейсбуці Володимир Дзьобак.

Про акцію в Радивилові розповіла і газета “Урядовий кур’єр”: https://ukurier.gov.ua/uk/news/u-radivilovi-na-rivnenshini-vidkrivsya-muzej-odyag/

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.