Православна каплиця на території лікарні Радивилова

З Божого Благословення 8 квітня 2010 року на території Радивилівської райлікарні відбулося богослужіння водосвятного молебню, з освяченням приміщення колишньої стерилізаційної, яке має бути переоблаштоване на каплицю.

На богослужінні був присутній колектив лікарні. Чин молебню очолив отець Василь (Сидорук), благочинний церков району (УПЦ-КП). У служінні молебню взяли участь священики навколишніх парафій: отець Юрій (Бурліков)(м. Радивилів), отець Михайло (с.Михайлівка), отець Іван (Шимків)(с.Батьків) і автор цієї замітки.

Також були запрошені заступник голови районної ради М.Петрушок і директор ВАТ ШТП «Маяк», депутат обласної ради В.Ткачук. До присутніх зі словом повчання звернулось духовенство, яке і служило молебень.

Заснування каплиці на території лікарні – давно назріла потреба, адже заклад відвідують багато людей з фізичними вадами, а проте кожній тілесній хворобі передує хвороба душі. Також і лікарі та працівники ліЛука Крымскийкарні, разом зі своїми пацієнтами, матимуть змогу прийти до каплиці, щоб попросити в Бога благословення для своєї лікарської діяльності.
Храм-каплицю названо на честь святого Луки Кримського, який разом з тим, що був лікарем-хірургом, професором медицини, відомий і як єпископ православної церкви. Народився святий Лука (в миру – Валентин Феліксович Войно-Ясенецький) у м.Керчі 1877 року.

Після школи вступив в училище мистецтв. Закінчивши навчання, поступив до Київського університету на медичний факультет. Після цього проходив інтернатуру в товаристві Червоного Хреста під час російсько-японської війни. Був одружений, але після смерті дружини кардинально змінився внутрішній світ професора-хірурга. У 1923 р. він приймає монашество. Того ж року стає дияконом, пресвітером та єпископом. Ставши архієпископом, очолив Кримську кафедру.

Будучи лауреатом Ленінської премії в галузі хірургії, святитель-хірург багато працює на ниві Божій. Він завжди пам’ятав, що початок усякого доброго діла – це страх Божий. Починаючи операцію, він завжди молився, чинив хресне знамення над усіма присутніми в операційній, молитовно звертався до лікаря лікарів – Всевишнього Бога. Став автором багатьох праць з хірургії. Помер у 1961 р., а в 2000 р. був причислений до лику святих. Його нетлінні мощі продовжують зціляти хворих. День пам’яті – 29 травня за старим стилем.

Дай Боже, щоб почата справа із заснування духовного острівця на території лікарні була не марною, а каплиця, яка постане, служила духовним форпостом для лікарів та хворих.

Юрій Акімов,

настоятель Свято-Іванобогословської парафії с.Дружби,

в.о. настоятеля каплиці Святого Луки Кримського.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.