Презентація путівника «Стежками Кременеччини»

У Кременці відбулася презентація путівника «Стежками Кременеччини». Ці стежки сходжені і багатьма зацікавленими радивилівцями. Захід провели у стінах Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка. Про це інформують у Кременецькій райдержадміністрації.

Упродовж декількох років група волонтерів у рамках культурно-туристичного проєкту приїздила в місто і зокрема брала участь у прибиранні Базиліанського (Монастирського) кладовища. Своєрідним підсумком перебування молодих людей став цей путівник-есей – як неформальний підхід, щоб висловити враження про сучасний Кременець, його найважливіші об’єкти та людей, які творять обличчя міста: молодь, митців. Автори – представники Фундації культурної спадщини Польщі, а також учні та випускники XXVII ліцею імені Тадеуша Чацького у Варшаві.

Кілька років поспіль волонтери наводять лад на історичному Монастирському кладовищі. 15 добровольців займаються благоустроєм частини цвинтаря та реставрацією древніх надгробків. З-поміж іншої роботи цього року полякам вдалося відновити найбільший надгробок, під яким похований відомий художник, близький друг засновника Кременецького ботанічного саду Вілібальда Бессера – Джозеф Сандрерс. Він також був особистим гравером російського царя Олександра І. Кінець життя провів у Кременці, тут його і поховали.

Ще два роки тому могила художника та надгробок були у жахливому стані. Під вагою пам’ятника, що має понад тонну ваги, земля осувалася і осідала. Зараз надгробок повністю відреставрований. Це лише невелика частина глобальної роботи, яку за кілька років провели волонтери у взаємодії з місцевими комунальниками та органами місцевого самоврядування.
Кременець

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.