Присвятив життя звеличенню рідного краю

На 57 році життя після важкої хвороби помер відомий рівненський письменник і краєзнавець Євген Павлович Цимбалюк.  Його статті про Радивилів і Радивилівщину друкувалися в рівненських обласних виданнях, у парламентській газеті «Голос України». І, звичайно, в «Прапорі перемоги». З багатьма в Радивилові був знайомий, підтримував дружні контакти з місцевими журналістами, літераторами. Був редактором поетичної збірки “Слова” (2014) місцевого літератора. У Радивилові жив брат Євгена.

Євген Цимбалюк –  лауреат літературної премії ім. Валер’яна Поліщука, літературної премії імені Світочів, міжнародної літературно-мистецької премії імені А. Коломийця, лауреат премії «Золоте перо», дипломант премії імені Івана Франка у галузі інформаційної політики, заслужений журналіст України, був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та орденом Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня.

Євген Цимбалюк – автор багатьох книг і статей у журналах, збірниках, періодичних виданнях з історії землі Волинської, а також нарисів, поезій, пісень, публіцистики, архівознавчих, краєзнавчих розвідок.

Євген Цимбалюк, письменник

Євген Павлович Цимбалюк народився у селі Вовковиї Демидівського району Рівненської області 16 березня 1962 року у сім’ї Павла та Марії Цимбалюків. Навчався у Вовковиївській середній школі. У 1983 році закінчив філологічний факультет Рівненського педагогічного інституту. Був на військовій службі.

Із 1985 року свою журналістську діяльність розпочав, працюючи кореспондентом, потім завідуючим відділом, а згодом заступником редактора млинівської районної газети «Зоря» (тепер «Гомін»).

Із 2003 року працював завідувачем відділу власних кореспондентів рівненської обласної газети «Вільне слово». У 2006 році Євген Цимбалюк став головним редактором літературно-краєзнавчого журналу Рівненщини «Погорина».

Займатися літературною творчістю Є. Цимбалюк розпочав ще зі студентських літ. Як активний студент, любитель поезії був і головою вузівської літературної студії. В роки студентства брав участь у Республіканській нараді молодих літераторів. Перші поетичні твори Євгена публікувались на сторінках літературної газети письменників «Літературна Україна», обласних газет та млинівської районної газети «Зоря», а також у літературних журналах «Жовтень», «Ранок», «Поезія». У 1990 році вийшла перша збірка його поезій «Вирій».

Євген Цимбалюк змолоду захопився краєзнавством. Історією рідного краю почав цікавитись ще зі шкільних літ, досліджуючи свій родовід.

Окремими виданнями побачили світ його краєзнавчі книги «Млинівщина: погляд у минуле» (1991), «Нариси з історії Млинівщини» (1993), краєзнавчий літопис «Млинівщина на межі тисячоліть» (2001), які можна, без сумніву, назвати першою вагомою літописною спробою зібрати воєдине перлини – долі нашого краю, його історії з найдавніших часів до сьогодення.

Своєрідним продовженням попередніх видань історичної тематики стали історико-краєзнавчі нариси та оповідання, зібрані у збірці «Берег любові, берег печалі» (2003), книзі «Редут» (2006).

Доля Євгена Цимбалюка була тісно пов’язана з рідним краєм, 500-літтю ювілею рідного селища присвятив поезію “Пісня про Млинів”, яка і стала гімном Млинова. Слова пісні поклав на музику місцевий композитор.

Низка інших поезій, присвячених нашому краю, увійшла до збірки «Тобі, мій рідний Млинове» (2008). Як краєзнавець та письменник, Євген Цимбалюк історію селища виклав у книгах «Млинів: минуле і сучасність, сторінки 500-літнього літопису» (2006), «Млинівщина у дзеркалі особистостей» (2008) та історично-краєзнавчому літописі «Поклик древнього дзвона:» (2008) /у співавторстві/.

Історико-краєзнавчі та духовно-просвітницькі оповідання Євгена Цимбалюка зібрані у видання «Холодний подих монастирської свічки» /у співавторстві/ (2008).

Книга історичних есе Євгена Цимбалюка «Обірвана молитва за Україну» (2009) повертає читача обличчям до величних особистостей української історії та культури, котрі пройшли тернистий шлях від забуття до слави і від слави до забуття і при цьому не втратили почуття національної гідності.

Напередодні відзначення 450-річчя згаданого видання вийшла друком історико-документальна книга рівненського письменника Євгена Цимбалюка «Пересопницьке Євангеліє: повернення на рубікон» (2011).

Вагоме місце у творчості поета, літератора, краєзнавця, дослідника займала журналістика. Євген Цимбалюк – журналіст-публіцист, який у своїх статтях розповідав про унікальні людські таланти, історико-культурні, духовні, природні дивовижності Рівненщини. Статті увійшли до книги «Рівненщина: подорож у глибинку» – збірника журналістський оповідей, співредактором якої він став. Євгена Цимбалюка Національна спілка журналістів України нагородила премією «Золоте перо» за історичні книги «Редут» та «Обірвана молитва за Україну».

Окремою сторінкою творчості Євгена Цимбалюка стали видання для малечі та підростаючого покоління, серед яких – «Кролик, який обманув себе» (1991), збірка віршів для маленьких «Неслухняник» (1994), повість «Христина» (1991). Ці факти викладені за публікацією сайту «Історична Волинь».

Глибоко сумуємо з приводу передчасної смерті талановитого письменника і невтомного краєзнавця. Його книги, його добрі справи залишаться в нашій пам’яті і наших серцях.

Радивилівські члени Національних спілок письменників України, краєзнавців та журналістів, літератори, працівники редакції газети «Прапор перемоги» і видання Радивилів.info.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Жовтень 21, 2018

    […] Василя Семеренка, який помер 24 грудня 2017 року, і письменника та краєзнавця Євгена Цимбалюка з […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.