Призвані громадяни пройдуть підготовку в декілька етапів

мобілізація, 2015Нині в Рівненській області,  в тому числі в Радивилівському районі, здійснюються заходи з проведення часткової мобілізації. В області планують призвати до Збройних Сил України майже тисячу військовозобов’язаних. При проведенні заходів мобілізації буде дотримано принцип рівномірного навантаження на регіони.

У першу чергу поповнення потребують механізовані підрозділи, підрозділи танкістів та артилеристів. Є потреба в фа­хівцях протиповітряної оборони, зв’язку, ре­монт­никах, спеціалістах з радіоелектронної боротьби.

У ході четвертої хвилі мобілізації приз­вані громадяни пройдуть підготовку в де­кілька етапів. Перший етап – це загаль­новійськова підготовка для офіцерів, сер­жантів та солдатів. Сюди входить ме­дична, тактична, вогнева та інженерна підготовка.

Далі буде проводитися фахова підготовка за спеціальністю. Вона триватиме 26 діб.

Після цього особовий склад буде направлений у підрозділи для проведення бойового залагодження тер­міном до 15 діб.

Також, як повідомили в Рівненському облвійськкоматі, офіцерський склад буде направлений для відповідної підготовки у військові навчальні заклади. Квалі­фі­ковані солдати і сержанти нап­рав­лятимуться до навчальних центрів.

Таким чином, жоден військовозобов’­язаний без проходження повного циклу військової підготовки не буде допущений до виконання завдань за призначенням. Загалом під час 4-ї хвилі мобілізації планують призвати таку кількість осо­бо­вого складу, яка забезпечить можливість періодично здійснювати ротацію військовослужбовців.

Відповідно до чинного законодавства України не підлягають призову за мобілізацією ті, які мають трьох і більше дітей, особи, які пос­­тійно піклуються про непрацездатних родичів, а також громадяни які є «заб­ро­ньованими» за підприємствами і дер­жав­ними установами. Також не підлягають призову за мобілізацією аспіранти і сту­ден­ти, які навчаються на денній формі навчання.

Нагадаємо, рішення щодо проведення четвертої хвилі мобілізації прийняло керів­ництво держави. Її основною при­чиною стала потреба заміни особового складу, який виконує завдання в зоні АТО дуже довгий термін, а також створення певного резерву особового складу для виконання бойових завдань.


(За інформацією

управління інформаційної діяль­нос­ті та комунікацій з громадськістю

Рівненської ОДА).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.